Sergen Yalçın, Rosier, şampiyonluk...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, nefes kesen şampiyonluk yarışını Milliyet’e değerlendirdi, sezon sonu hedefe varacak kaliteye sahip olduklarını söyledi.

Sergen Yalçın, Rosier, şampiyonluk...
11 Şubat 2021 - 11:09
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Milliyet gazetesinden Bilal Meşe'ye konuştu. İşte Çebi'nin açıklamaları;

Takımın uyumu 10 numara, gayet iyi gidiyorlar, iyi yoldalar. Daha önceleri çok dağınıktık, çabuk toparlandık, kenetlendik, iyi bir aile olduk. Teknik adamıyla, futbolcularıyla birlik ve beraberlik var Ümraniye’de. Yani yönetimiyle, teknik kadrosuyla, futbolcusuyla, çalışanıyla geniş bir aile olduk artık. Özellikle futbolcularımıza aile olduğumuzu hissettirdik, bugünkü başarımızın temelinde de bu yatıyor. Oyuncularımızın takıma bağlılıkları mükemmel ötesi.

''Sergen hoca yeter ki istesin, gelsin uzatırız''

Valla, hocamız ne zaman canı isterse, oturur imzalarız, uzatırız. Bu konuda asla bir sıkıntı yok. Hocamız şu anda tamamen şampiyonluğa konsantre olmuş durumda. Yani sözleşme için çok da doğru bir zaman değil. Yeter ki istesin, gelsin uzatırız. Kaldı ki niye hocayla yola devam etmemek gibi bir düşüncem olsun? Bir neden göremiyorum. Kamuoyu bilsin ki, biz hocamızla yolumuza devam edeceğiz.

''Rosier kararı tamamen Sporting'e ait''

Rosier konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Rakamsal bir sıkıntı yok, daha tam olarak o aşamaya gelmedik. Tabii ki kadroda kalmasını istiyoruz. Ancak top tamamen Sporting Lizbon’un hocasında. O geri mi çağıracak, yoksa burada kalmasını mı isteyecek, bilemiyoruz. Hocanın kararı Rosier konusuna açıklık getirecek. Ghezzal ve Montero’yu da takımımızda tutmak istiyoruz. Yönetim olarak görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

''Kalemiz emin ellerde''

İki kalecimizden de çok mutluyuz, onlara güvenimiz sonsuz. Ligde dikkat edilirse çok sayıda yerli kalecimiz var, bir hayli başarılılar. Elbette yabancı kaleciye karşı değilim. Ancak bizim kalemiz emin ellerde. Bu tip genç kalecilere şans vermek lazım. Onları ancak görev vererek kazanabiliriz. Tecrübe tabii ki önemli, bunun da yolu oynamaktan geçer. Kalecilerimize güvenmek zorundayız. Bu anlamda ben rahatım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum