Stefan Kuntz'un galibiyet sözleri

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Letonya'yı 2-1 yendiğimiz maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Stefan Kuntz'un galibiyet sözleri
12 Ekim 2021 - 00:45 - Güncelleme: 12 Ekim 2021 - 07:57
Türkiye A Milli Takımı, Letonya'yı 2-1 yenerken teknik ditektör Stefan Kuntz, maçın bitiş düdüğüyle birlikte göz yaşlarını tutamadı. Alman teknik direktör, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Futbolcuları için çok sevinçli olduğunu belirterek sözlerine başlayan Kuntz, ''Bu galibiyetin son dakikada gelmiş olması özel kılıyor. Oyuncularımın mücadeleyi hiç bırakmamış olmalarını çok sevdim. Mantalitelerinin kötü olduğunu ve yeterli öz güvene sahip olmadıklarını söylüyorlardı. Onlar için çok mutlu oldum.'' dedi.

''Büyüyen bir takım ruhu''

Zamanla daha iyi olacaklarının altınız çizen Alman teknik direktör, ''Tümüyle iyi bir maç geçirdiğimizi söyleyemeyiz ama son çalışmaların ardından büyüyen bir takım ruhu olduğunu söyleyebiliriz. 1-0'dan sonra taktiksel değişikliklere gittik. Bugünkü galibiyet bize bir şeyler öğretebilir.'' sözlerini kullandı.

Stefan Kuntz, ayrıca ''Yalnızca Türkiye'deki insanlar değil, Almanya'da yaşadığım yerdeki Türk taraftarların konvoy yaparak galibiyeti kutladığını öğrendim. Kazandığımız için mutluyuz. Türk halkıyla takım arasındaki bağı sıcak tutacağımızı söyleyebiliriz.'' şeklinde konuştu.

Oyuncu değişiklikleri hakkında yorumu

Letonya karşısında şansın da yanlarında olduğunu belirten Kuntz, ''Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının doğru olduğunu düşünüyorum. İlk maçta bu kadar etkili olmamıştı. Oyuncu değişikliklerim hakkında eleştiri yapanlara saygı duyuyorum. Oyuna giren oyuncuların katkı vermesi nedeniyle mutlu olalım. Bir maçı son dakika penaltısıyla kazanırsanız tümüyle hak ettiğinizi söyleyemezsiniz. Bu noktada şansın da yardım ettiğini söylemeniz lazım.'' diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum