Sumudica Gazişehir'le sözleşme imzaladı

Romen çalıştırıcı, "Agresif yapımla, karakterimle ve karizmamla burada başarılı olmaya çalışacağım. İnanıyorum ki bu takım bir daha 1. Ligi'i görmeyecek. Suudi Arabistan’da iki yıllık daha sözleşmem olmasına rağmen buraya gelmeyi seçtim. " diye konuştu.

Sumudica Gazişehir'le sözleşme imzaladı
13 Haziran 2019 - 19:34 - Güncelleme: 13 Haziran 2019 - 19:39

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekiplerinden Gazişehir Gaziantep Romen çalıştırıcı Marius Sumudica ile sözleşme imzaladı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan ve Gazişehir'e geldiği için mutlu olduğunu dile getiren Sumudica, "Burada olduğum için çok mutluyum. Bugün benim için çok önemli bir gün. Ben, başkanımızın bize inanmasıyla buraya geldim. Bundan sonraki çalışmalarımda daha önce Kayseri’de yaptığım gibi iyi şeyler yapmak istiyorum. Bunun kolay olmayacağını biliyorum ama yönetimimize bana güvendiği için, beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Bu inançlarını bu güvenlerini boşa çıkarmayacağım" yorumunu yaptı.

"Agresif yapımla burada başarılı olacağım"

Kendisinin agresif bir kişiliğe sahip olduğunu ve bunu takıma da aktaracağını söyleyen Romen çalıştırıcı, "Agresif yapımla, karakterimle ve karizmamla burada başarılı olmaya çalışacağım. İnanıyorum ki bu takım bir daha 1. Ligi'i görmeyecek. Suudi Arabistan’da iki yıllık daha sözleşmem olmasına rağmen buraya gelmeyi seçtim. Çünkü Türkiye'yi her zaman takip ediyordum. Buradaki ortamı her zaman takip ediyordum. Ben burayı seviyorum, burası benim ikinci ülkem gibi. Buradaki insanları ve futbol ortamını seviyorum. Buradaki yapı benim karakterimle uyuşuyor" sözlerini kullandı.

Konukoğlu: "İlk anlaşmamızı hocamızla yaptık"

İmza töreni sırasında açıklamalarda bulunan Gazişehir Gaziantep Başkanı Adil Sani Konukoğlu da, "Süper Lig’deki ilk ilk anlaşmamızı Rumen hoca ile yaptık. Hocamızın kariyerini ne hocalığını ne de kişiliğini kimsenin tartışacak bir durumu yok. Ben de şahsen kendisini iki gündür tanıyorum. Kendisi gerçekten futbol için her şeyini vermiş bir insan. Bu konuda bugüne kadar yapmış olduğu şeyler de ortada. Ben inanıyorum ki Gazişehr de hocamızla beraber bu ligde çok ses getirecektir" diye konuştu.

"Transfer çalışmalarına devam ediyoruz"

Transfer çalışmaları hakkında konuşan Başkan Konukoğlu, "Şu anda transfer çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Takımımıza gelecek olan futbolcularımız da var. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonra hocamızın da katkıları ve diğer arkadaşlarımızın çalışmalarıyla Süper Lig'de yukarılara oynayacak kadromuzu oluşturacağız. Mevcut kadromuzda birlikte devam edeceğimiz futbolcularımız da olacak" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum