Süper Lig için 'hükmen yenilgi' kararı

Türkiye Futbol Federasyonu, sezonun ikinci yarısı ile Süper Lig, TFF 1. Lig ve diğer profesyonel liglerde 'hükmen yenilgi' kararının uygulanmaya geçeceğini açıkladı.

Süper Lig için 'hükmen yenilgi' kararı
21 Aralık 2020 - 17:55 - Güncelleme: 21 Aralık 2020 - 18:28
Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve diğer profesyonel liglerle ilgili merakla beklenen kararını açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklamada Süper Lig ve diğer liglerde sezonun ikinci yarısı itibariyle 'hükmen yenilgi' kararının uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre sahaya 9 oyuncu ile çıkamayan takımlar hükmen yenik sayılacak.

Covid 19 nedeniyle federasyon şu ana kadar karşılaşmaları erteliyordu.

İşte TFF'den yapılan açıklama;

''TFF Yönetim Kurulu'nun 21.12.2020 tarihli toplantısında; Covid-19 salgınının olumsuz etkileri göz önünde bulundurularak bu sürece münhasır olmak üzere Statü ve Talimatlarda değişiklik yapılmıştır.

Buna göre; Liglerin ikinci devresinin ilk resmi müsabakasından itibaren kulüplerin kadrolarını daha rahat oluşturabilmelerini temin etmek amacıyla A Takım Listesindeki oyuncu sayıları Süper Lig ve TFF 1. Lig için 35, Misli.com 2. Lig ve 3. Lig için 30 olacak şekilde artırılacaktır. Kulüpler, 01.01.2000 ve daha sonra doğmuş olmaları kaydıyla, profesyonel ve kulübüne en az 6 ay tescilli amatör futbolcuları da A Takım Listesi'ne yazmaksızın müsabakalarda oynatabilecektir. A Takım Listelerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken futbolculara yönelik tescil süreleri de kısaltılmıştır.

Ayrıca, transfer edilen futbolcuların sözleşmelerinin tescili için kulüplerden istenen Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine, vadesi geçmiş borcu olmadığına dair belge ibraz etme yükümlülüğü 2020-2021 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil döneminde de uygulanmayacaktır.

Bununla birlikte; yine Liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından geçerli olmak üzere, Covid-19 PCR test sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan ötürü yapılan müsabaka ertelemeleri yapılmayacaktır. Kulüpler Futbol Müsabaka Talimatı'na göre minimum 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklardır.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum