'Takımı düşünmeyen hemen gitsin'

Siyah-beyazlı takım ve teknik direktör Fernando Santos’la dün biraraya gelen Başkan Hasan Arat sert çıktı, “Sahada mücadele vermeyecekseniz, taraftarın istediği futbolu oynamayacaksanız, hemen şimdi bu kapıdan çıkıp gidebilirsiniz. Ödemelerinizi yapar yolları ayırırız” ifadelerini kullandı.

'Takımı düşünmeyen hemen gitsin'
06 Nisan 2024 - 08:32
Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve ikinci başkan Hüseyin Yücel, dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde teknik direktör Fernando Santos ve takımla bir araya geldi.

Siyah-beyazlı taraftarın istediği mücadeleyi sahaya yansıtmaları gerektiğini belirten Arat, “Sahada mücadele vermeyecekseniz, Beşiktaş taraftarının istediği futbolu oynamayacaksanız, aklınızda transferden başka bir şey olmayacaksa hemen şimdi bu kapıdan çıkıp gidebilirsiniz. Ödemelerinizi yapar yolları ayırırız” diye konuştu.

Başkan Arat taraftarın sahada savaşan, mücadeleyi bırakmayan, geri çekilmeyen takım izlemek istediğini bunları yapmayan aklını ve yüreğini takımı için kullanmayan hiçbir oyuncuyu kabullenemeyeceğini söyledi. Arat oyunculara, Beşiktaş taraftarının önemli özelliği jenerasyonlar değişse de yıllar geçse de tükenmeyen tutkusudur, genç oyuncuları sever, sahada savaşan, terini son damlasına kadar akıtan oyuncusuna sahip çıkar mesajını verdi.

Genç oyuncularla gurur duyduğunu, takımın tecrübeli oyuncularının onlara tam destek vermesini istediğini dile getiren Arat takımın kaptanlarından sorumluluk almalarını istedi.

Arat, “Sosyal medyada yazılanlara bakmayın, Avrupa’ya mutlaka gitmemiz gerekir. Türkiye Kupası tek hedefimizdir. Mutlaka almamız gerekiyor. Bunun için sahada savaşacak, sonuna kadar mücadele edeceksiniz. Maç sonunda taraftarımız üzgün ve mutsuzken, gülen, rahat davranan, durumu kabullenen bir tavır görmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Hasan Arat, Samsunspor ve Ankaragücü maçları için ise “Geri çekilen, mücadele etmeyen, yardımlaşmayan, formasını sonuna kadar ıslatmayan oyuncu görmek istemiyorum” dedi.

Kötü oyunun nedenini sordu

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat Teknik Direktör Santos ile yaptığı görüşmede takımın oyunu nedeniyle camia ve taraftarın rahatsızlığını belirterek kötü oyunun nedenlerini sordu ve derhal toparlanmaları gerektiğini bildirerek takım toparlanmazsa bunun sonuçlarının iyi olmayacağı söyledi.

Arat “Şimdi yapılan olumsuz yorumlara değil, iyi oyuna, mücadeleye, taraftarın yüzünü güldürecek sonuçlara odaklanın Beşiktaş’a yakışmayan, karakterine uymayan oyunu kabul etmiyorum” diye konuştu.(Milliyet)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum