"Tek hata bile yapamayız"

Bayern Münih Teknik Direktörü Thomas Tuchel, Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile karşılaşacakları maç öncesinde konuştu.

"Tek hata bile yapamayız"
23 Ekim 2023 - 13:54 - Güncelleme: 23 Ekim 2023 - 13:58
Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile kozlarını paylaşacak olan Bayern Münih'te teknik direktör Thomas Tuchel, karşlaşmayla ilgili açıklamalarda yaptı.

İşte Thomas Tuchel'in sözleri;

"Rekabet artık o kadar yüksek ki grup aşaması hiç kolay değil. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ettiğim her sezon, grup aşaması çok zor geçti. Uyanık, tetikte ve 90 dakika boyunca konsantre olmalısınız. Galatasaray, Manchester United ve Kopenhag'ın olduğu bir grupta bırakın iki hatayı, tek bir hataya bile izin veremezsiniz. Bu yüzden dirençli ve sağlam olmak için çalışıyoruz."

İzin vermedik

"Geriye düştükten sonra maçları çevirdik. Bunun bizi sarsmasına izin vermedik ve bu turnuvada kendimizi geliştiriyoruz."

Hedefimiz çeyrek final

"Hedefimiz her zaman çeyrek finale yükselmek olmalı. Grubumuzu lider bitirmeliyiz. O zaman son 16 turunda grup ikincisiyle oynarız. Ondan sonrası büyük ölçüde kura şansıdır. Geçtiğimiz birkaç yılda çeyrek finallerde farklılıklar oldu. Manchester City'e karşı çeyrek finalde oynamak başka, diğer takımlarla oynamak başka."

Kupa için adaydır

"Elbette her şey biraz göreceli ama hedef önce gruptan çıkmak, sonra ilerlemek. Aslında Şampiyonlar Ligi'nde son 8'e kalan her takım, kupa için ciddi şekilde adaydır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum