TFF'den EURO 2032 açıklaması!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçında hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırı sonrasında ortaya atılan 'EURO 2032 Türkiye'den alınacak' iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TFF'den EURO 2032 açıklaması!
12 Aralık 2023 - 13:52
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçında saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Büyükekşi'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

"Bunun bir milat olması lazım"

"Tüm futbol camiamıza geçmiş olsun. Gerekli açıklamalarımızı yaptık. Bugün Halil Umut Meler hocamızı ziyaret ettik. Dün gece anında hızlı şekilde toplandık. Yine hızlı şekilde buraya geldik. Sağlık durumu iyi. İnşallah yarın taburcu olacak. Hocamızın 10 günlük bir yavrusu var. Bir an önce ailesine gitmek, İzmir'e dönmek istiyor. Bu yapılan saldırı gerçekten hepimizi çok derinden üzdü. Çok üzülüyoruz. Bu tür konularla keşke burada olmasaydık. Biz TFF olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında 2024 Avrupa Şampiyonası'na katıldık. Vatandaşlarımızı onurlandırdık, gururlandırdık. 2032 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği aldık. Bu iş kesinlikle, bu unutulmaması lazım. Bunun bir milat olması lazım. Akşam yeter dedim. Buraya gelmemiz sadece bir geçmiş olsun için değil. Önemli görüşmeler yapacağız. Bakanlarımızla önemli görüşmeler yapacağız. Bu olayın her türlü gerek suçluları gerekse buna sebep veren tüm paydaşları buradan tekrar bir kendilerine gelmesini özellikle tüm kamuoyundan talep ediyorum."

"Ligin devamı ile ilgili bilgi vereceğiz"

"Yarın TFF toplantımız var. Yarın yönetim toplantımızda tüm konuları açıklığıyla ligin nasıl devam edeceğiyle ilgili, ne kararlar alacağımızla ilgili daha detaylı bilgiler vereceğiz. Kamuoyunu bilgilendireceğiz. Bugün temaslarımızı yapalım. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bu oldu, 2 hafta sonra tekrar aynı hale döndü, bunu kabul etmiyorum."

"EURO 2032'nin bizden alınması söz konusu değil"

"EURO 2032'nin bizden alınması söz konusu değil. UEFA Başkanı Ceferin aradı, 'Yanınızdayız' dedi. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyelim. Futbolun doğru şekilde devam etmesi önceliğimiz. Hakemimiz önemli. Hakemlerimizin ruh sağlığı önemli. Biz bunun için buradayız. Daha sonra gerekli açıklamaları yapacağız."

(beIN Sports)

YORUMLAR

  • 0 Yorum