TFF'den 'play-off' açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni dönem yayın ihalesi ve Süper Lig play-off sistemiyle ilgili açıklama yaptı.

TFF'den 'play-off' açıklaması
30 Kasım 2023 - 21:51
Türkiye Futbol Federasyonu, yeni dönem yayın ihalesi ve Süper Lig'de uygulanabilecek play-off sistemiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

TFF'den yapılan açıklamada ilk olarak ''Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı ile ortaklaşa kurduğu ihale komisyonu aracılığı ile, yeni dönem yayın ihalesi detaylarını nihai aşamaya getirmiştir'' ifadeleri kullanıldı.

İlerleyen günlerde yeni bir açıklama daha yapılacağı belirtilirken ''29 Kasım 2023 tarihinde yayın ihalesi konusunda birlikte çalıştığımız uzman şirket HyperCube ile, 30 Kasım'da ise Kulüpler Birliği ile gerçekleştirdiğimiz toplantılar sonucunda, içinde play-off müsabakalarının da bulunduğu yeni bir lig tasarımı önerisini, öncelikli olarak kulüplerimizin değerlendirmelerine sunduğumuzu belirtiriz. Yayın ihalesi değerini hak ettiği karşılığa taşıyabilmek ve Süper Lig'in marka değerini mümkün olan en üst seviyeye çıkarabilmek için geliştirdiğimiz bu yeni modelin ve ihale paketlerinin detaylarını Kulüpler Birliğinin geri bildirimlerini aldıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiririz'' dendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum