TFF'den temsilcilerimize erteleme

Türkiye Futbol Federasyonu, Avrupa kupalarında eleme turunda mücadele eden Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor'un Süper Lig'de bu hafta oynayacağı maçları erteledi.

TFF'den temsilcilerimize erteleme
23 Ağustos 2023 - 00:16
Türkiye Futbol Federasyonu beklenen açıklamayı yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu, Avrupa kupalarında eleme turunda mücadele eden Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor'un Süper Lig'de bu hafta oynayacağı maçları erteledi.

Trendyol Süper Lig'in 3. haftasında Galatasaray'ın deplasmanda İstanbulspor ile, Fenerbahçe'nin sahasında Başakşehir ile, Beşiktaş'ın ise deplasmanda Adana Demirspor ile oynayacağı 3 karşılaşma ileri bir tarihte oynanacak.

TFF'den yapılan açıklamada ''UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Galatasaray ve UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş, Fenerbahçe ve Yukatel Adana Demirspor kulüplerimiz başarılı bir performans göstererek Play Off turuna yükselmişlerdir. Play Off turu, kulüplerimizin grup müsabakalarına kalabilmeleri, ülke futbolumuza katacağı değerler ve ülke puanı açısından oldukça önemli bir aşamadır. Bu sebeple Federasyonumuzca kulüplerimizin bu hafta sonu oynayacağı lig müsabakalarının ertelenmesinin faydalı olacağı değerlendirilmiştir. Kulüplerimizin Play Off turundaki rakiplerinin de bu hafta sonu oynayacakları lig müsabakalarının ilgili Federasyonlar tarafından ertelenmiş olması da dikkate alındığında, Federasyonumuzun UEFA Kupalarında mücadele eden dört kulübümüzün bu hafta sonu oynayacakları lig müsabakalarının ertelenmesi yönündeki kararı, bu kulüplerimiz tarafından da olumlu karşılanmıştır. Yukarıda izah olunan nedenlerle bu hafta sonu oynanması gereken İstanbulspor - Galatasaray, Fenerbahçe - RAMS Başakşehir FK ve Yukatel Adana Demirspor - Beşiktaş müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Müsabakaların gün ve saatleri daha sonra ilan edilecektir. Bu vesileyle alınacak her ülke puanının oldukça önemli olduğu bu sezonda, Play Off turunda oynayacakları müsabakalarda kulüplerimize başarılar dileriz'' ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum