TFF'den 'Yabancı sınırı' için son karar

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, katıldığı canlı yayında yabancı sınırlaması, Trabzonspor'un cezası ve korona sonrası başlayacak Süper Lig ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

TFF'den 'Yabancı sınırı' için son karar
05 Haziran 2020 - 08:20

Süper Lig'in başlamasına kısa bir süre kala Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir gündemdeki konularla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomist Dergisi'nin Instagram hesabında Sibel Atik'in İş'te Kahve Molası programına canlı yayında katılan Nihat Özdemir, yabancı sınırlaması, korona virüs sonrası ligler, Trabzonspor'un cezası gibi birçok konuda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Yabancı sınırı için kademeli uygulama

Nihat Özdemir ilk olarak yabancı sınırlamasıyla ilgili konuşurken '2020-2021 sezonunda yabancı sayısı düştüğü gibi, gelecek futbolcularda nitelik arayabilir miyiz acaba? 30'un üstünde çok sayıda oyuncu var. Kriter getirebilir miyiz? Kulüplerin altyapıdan daha fazla oyuncuya yer vermesine bakabiliriz. Bu konuda destek yapabilir miyiz? Bu çalışmaları bir komisyon yapıyor. Bazı şeyleri ortaya çıkaracağız. Kulüpler Birliği Vakfı ile paylaşacağız. Sezon başlamadan 2020-2021 için kriterleri yayınlamayı düşünüyoruz. Kademeli olarak 3 yıl içinde ana hedefimize ulaşacak bir program için çalışıyoruz'  ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe camiasının tepki gösterdiği birkaç ifadesi de olan Nihat Özdemir, 'Birçok ülkede de böyle olaylar oldu. İtalya, İngiltere ve Fransa'da. Türkiye'de de böyle bir olayı yaşadık. O sezon 2010-2011 sezonudur. 9 sene geride kaldı. 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına şu ana kadar rastlamadık. Etik ve disiplin kurulumuz şikayetleri inceliyor. Tespit ettiğimiz zaman üstüne gideceğiz'  dedi.

'Trabzonspor'un hakkını teslim edeceğiz'

Trabzonspor'u UEFA'dan aldığı cezayı da değerlendiren Özdemir, 'Bizim takip ettiğimiz bir konu. Ahmet Ağaoğlu ve finans ekibiyle bizim arkadaşlarımız toplantıya katıldılar. Haklı noktamız çok. Bu, UEFA'dan çıkan değil üst kurulun verdiği karar. İtiraz yollarımızı yapıyoruz. TFF ve Trabzonspor olarak bütün hukukçular gücümüzü birleştirdik. Müracaatlarımızı yapacağız. İnşallah mutlu sona kavuşup Trabzonspor'un hakkını teslim edeceğiz. Servet Yardımcı, UEFA'nın yönetim kurulunda. Bu işe destek oluyor. Ne yapıp edip görüşmelerimizi yapacağız ve Trabzonspor'u bu sıkıntılı durumdan çıkarmaya çalışacağız'  şeklinde konuştu.

Nihat Özdemir'den 'seyircili' müjdesi

Son olarak korona virüs sonrası başlayacak Süper Lig hakkında konuşan Nihat Özdemir, her şeyin yolunda gitmesi halinde seyircili maçlarla ligi bitirebileceklerinin müjdesini 'Kurullarımız çok önemli bir çalışma temposu içinde. Takımların liglere nasıl hazırlanacakları konusunda her şeyi talimatnamede hazırladılar. Bunu tüm takımlarımızla paylaştık. İnşallah gelecek hafta maçlara başlayacağız. Talimatname çok önemli. Maçlara kesin olarak seyircisiz başlayacağız. Ama temmuzda koronavirüsün kaybolması durumunda şartlara göre belki de son 3 hafta maçlarını seyircili oynatma durumumuz dahi olabilir. İnşallah Allah bize yardım eder ve seyircili de oynatırız'  sözleriyle verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum