TFF'den yayın ihalesi için flaş 'iptal' kararı!

Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki 3 sezon için yapılan yayın ihalesini, yetersiz teklifler nedeniyle iptal etti.

TFF'den yayın ihalesi için flaş 'iptal' kararı!
29 Şubat 2024 - 18:00
Türkiye Futbol Federasyonu, 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol sezonlarına ilişkin TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının Devri hakkında düzenlenen ihaleyi iptal etti.

TFF'den yapılan açıklamada, teklif bedellerinin yetersiz bulunmasındna dolayı ihalenin iptal edildiği belirtildi.

İşte TFF'nin ihale konusunda yaptığı açıklama

''İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır.

Yayın İhale Komisyonu'nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir. TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonu'nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00'ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum