TFF olay toplantıyı yayınladı!

Türkiye Futbol Federasyonu, sızdırılan MHK toplantısıyla ilgili resmi bir açıklama yayınladı ve söz konusu toplantının tamamını paylaştı.

TFF olay toplantıyı yayınladı!
26 Mart 2024 - 15:24 - Güncelleme: 26 Mart 2024 - 16:48
Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu'nun yaptığı iç değerlendirme toplantısının sızdırılmasıyla ilgili bir açıklama yayınladı ve söz konusu videonun tamamını paylaştı.

İşte TFF'den yapılan açıklama:

"Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) düzenli olarak online yaptığı iç değerlendirme toplantılarından biri olan, 1 Mart 2024 Cuma tarihli toplantı rutin bir eğitim çalışmasıdır. Kamuoyuna kapalı ve kurum içi yapılan bu toplantının bazı bölümleri sorumsuz ve kötü niyetli kişilerce bağlamından koparılarak bazı sosyal medya mecralarında yayınlanmış ve kamuoyu yönlendirilmek istenmiştir.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; bu toplantılarda haftanın öne çıkan, kritik hakem kararları değerlendirilerek, kararlar üzerinde katılanların yorumları alınıp, emsal olayların tartışılması ile birlikte en uygun sonuca ulaşılması hedeflenmektedir. Kamuya kapalı ve kurum içi yapılan bu toplantıyı izinsiz yayınlamak hukuken suçtur. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

MHK olarak; Türk futbolunu hedef alan bu tür girişimlerle oluşturulmak istenen algı kirliliğini gidermek amacıyla, söz konusu online toplantının tamamını TFF YouTube kanalından ve aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum