Trabzonspor'da Avcı'dan sonra sürpriz aday

Trabzonspor’da teknik direktör arayışları devam ederken iki isim ön plana çıktı. Abdullah Avcı ile bir görüşme yapılırken, Mustafa Reşit Akçay ile de temasa geçildi.

Trabzonspor'da Avcı'dan sonra sürpriz aday
02 Kasım 2020 - 12:00 - Güncelleme: 02 Kasım 2020 - 12:49
Trabzonspor'da Eddie Newton ile yolların ayrılmasından sonra teknik adam arayışları hızlandı. Yönetim kurulunun geçtiğimiz hafta yaptığı değerlendirme sonucunda Abdullah Avcı'yı takımın başında görme konusunda önemli bir fikir birliği sağlanmıştı. 

Yöneticilerin, son dönemde ismi Antalyaspor ile anılan Avcı ile yeniden bir görüşme yapması bekleniyor. Bordo-mavili idareciler, "Şu an için bir teknik adam ile anlaşmadık ama kısa süre içerisinde kararımızı vereceğiz" açıklamasını yaparken listede Tamer Tuna, Mustafa Reşit Akçay ve Fatih Tekke gibi isimler de yer alıyordu. Yönetimin Akçay ile görüşme yaptığı ve tecrübeli teknik adamın, "Eğer Trabzon bana ihtiyaç duyuyorsa düşünmem bile doğru olmaz" dediği öğrenildi.

Bu nedenle Akçay ismine sıcak bakıldığı ancak Avcı konusundaki kararın netleşmesinin ardından tecrübeli teknik adamla resmi bir görüşme yapılacağı ifade edildi.

''Süreci doğru yönetmeli''

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, teknik direktör arayışlarının bir an önce sonuçlanması gerektiğini söyledi. Sürmen, oyuncu kalitesinin de tartışıldığını belirterek, "Buradaki aksaklık hocadan mı kaynaklanıyordu yoksa alınan futbolcuların kalitesinden mi bu konuda tartışmalar vardı. Hoca ile yollar ayrıldı. Şimdi yeni gelecek hoca ile futbolcuların yeterliliğini test edeceğiz. Bu dönemde kesinlikle iyi bir hocaya ihtiyaç var! Trabzonlu da olur, yabancı da. Kesinlikle süreci doğru yönetebilecek iyi bir hoca olmalı" ifadelerini kullandı. (Yunus Emre Sel / Sabah)

YORUMLAR

  • 0 Yorum