Trabzonspor'da bir günde iki transfer

Trabzonspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Ahmet Canbaz “Heyecanlı ve gururluyum. İnşallah burada elimden gelen her şeyi yapacağım ve formayı alacağıma da inanıyorum. İnşallah herkes için en iyisi olur” açıklamasını yaptı.

Trabzonspor'da bir günde iki transfer
03 Temmuz 2019 - 19:26 - Güncelleme: 03 Temmuz 2019 - 20:40

Trabzonspor, Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen’den transfer ettiği Ahmet Canbaz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Başkan Ahmet Ağaoğlu da katıldı.

"Türkiye’deki hatta dünyadaki en doğru yere geldi"

Ağaoğlu, Ahmet Cambaz’dan beklentisinin büyük olduğunu belirterek, “Ahmet, Türkiye’deki hatta dünyadaki en doğru yere geldi. Genç oyunculara verdiğimiz önem herkesin malumu. Ahmet de onlardan biri ve kendisinden beklentimiz çok büyük. Ahmet, zorlu bir mücadelenin içine girecek. Oynadığı mevkide çok zorlu rakipleri var. İnanıyorum ki Avrupa’nın en iyisi olacak.” diye konuştu.

 “Heyecanlı ve gururluyum" 

Trabzonspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu vurgulayan Ahmet Canbaz da, “Heyecanlı ve gururluyum. İnşallah burada elimden gelen her şeyi yapacağım ve formayı alacağıma da inanıyorum. İnşallah herkes için en iyisi olur” yorumunda bulundu..

İlk yıl için 625 bin lira alacak

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamada da, Ahmet Canbaz ile 3 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Anlaşmaya göre oyuncuya, 2019-2020 sezonu için 625 bin lira, 2020-2021 ve 2021-2022 için ise 630 bin lira garanti ücret ödeneceği belirtildi.

Ayrıca, Ahmet Canbaz'ın transferi konusunda, Werder Bremen Kulübüne sözleşme fesih bedeli olarak 125 bin euro ödeneceği ve her bir sezon için geçerli olmak üzere, futbolcunun 15 resmi maçta (Süper Lig veya UEFA) oynaması ve Şampiyonlar Ligi gruplarına kalınması halinde 100 bin euro, futbolcunun bir başka kulübe transfer olması durumunda elde edilen transfer bedelinin, o ana kadar Werder Bremen'in hak ettiği tutarı aşan kısmının yüzde 20'sinin ödeneceği kaydedildi.

Andusiç de transfer edildi

Öte yandan bordo-mavili ekip Bosna Hersek'in Mladost Doboj kulübünde forma giyen Nemanja Andusiç'in transferi için görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.YORUMLAR

  • 0 Yorum