Trabzonspor'dan UEFA ve CAS açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA'nın Trabzonspor'a verdiği 1 yıllık men cezasını değerlendirirken, kararın CAS'tan döneceğini söyledi.

Trabzonspor'dan UEFA ve CAS açıklaması
04 Haziran 2020 - 09:15 - Güncelleme: 04 Haziran 2020 - 11:36

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA'dan geçtiğimiz gün çıkan men kararının ardından düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili önemli ifadeler kullandı. Ahmet Ağaoğlu, UEFA'nı aldığı bu kararın eksik değerlendirmeden dolayı olduğunun altını çizdi.

Ağaoğlu, hukuk ekibiyle gerekli görüşmeleri yaptıklarını ve CAS itirazı sonrasında bu kararın değiştirileceğini savundu. Basın toplantısında konuşan Trabzonspor Başkanı 'Bu cezanın ivedilikle CAS'a taşınması kararını verdik. Hazırlıklarımız başladı, çalışmalarımız devam ediyor. Benzer bir sıkıntıyı geçtiğimiz sene farklı boyutlarda yaşadık. Oradan verdiğimiz mücadeleler neticesinde Avrupa Ligi'ne katılım hakkı elde etmiştik. erçekten çok yanlış bir değerlendirme. Bu yanlış değerlendirme sonucunda verilmiş bir karar bu. Çok kısa süre içinde CAS'tan geri döneceğine inancımız tam'  ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun da bu konuda yanlarında olduğunu belirten Ağaoğlu, 'TFF bu dosyada bizimle birlikte mücadele ediyor. Kararı bağımsız bir kurum veriyor, UEFA'ya da tepki göstermek doğru değil. Davamızda haklıyız, en ufak bir endişemiz yok. Herkes bundan emin olsun. Camiamız bütün motivasyonunu maçlara versin' şeklinde konuştu.

UEFA, Trabzonspor'a ne ceza vermişti?

UEFA, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle Trabzonspor'un Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesine karar verdi. UEFA'dan yapılan açıklamada, Trabzonspor'un 2020-2021 ve ya 2021-2022 sezonlarının birinde UEFA kupalarına katılmayı hak kazanması durumunda 1 yıl men edileceği duyuruldu.

UEFA'dan bu sezon öncesinde yapılan açıklamada da UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), Trabzonspor'un 2019-2020 sezonunda Avrupa Ligi'nde mücadele etmesini onaylamıştı.

UEFA, bordo-mavili kulübün 2016'da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi halinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği belirtmişti. Trabzonspor'un söz konusu tarihe kadar istenilen şartları yerine getirmesi halinde ise bu cezanın uygulanmayacağı kaydedilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum