'Türk futbolu için önemli'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Dinamo Kiev'i 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

'Türk futbolu için önemli'
04 Kasım 2022 - 01:11
Avrupa Ligi'nde Dinamo Kiev'i 2-0 mağlup ederek gruptan lider çıkan Fenerbahçe'de teknik direktör Jorge Jesus, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

İşte Jorge Jesus'un sözleri;

Teknik direktör olarak mutluyum. Takım son 16 turuna kaldı. Avrupa Ligi'nin en iyi takımları arasındayız. Fenerbahçe'nin kimliğini Avrupa'da duyurmak adına önemli bir iş başardık.

Bu açıdan önemliydi

Oyuncularım harikaydı. Akıllı bir oyun sergilediler. Kazandık ve puan farkıyla lider olduk. Playoff oynamayacağız. Bu çok önemli. Takım artık yorgunluk limitinde. 3 günde 1 maç yapmaktan ötürü yorgunluk sınırındayız. 1 tur oynamadan geçmek bizim için bu açıdan çok önemliydi.

Öncelikli hedefimiz lig şampiyonluğu

UEFA Avrupa Ligi'nde gidebildiğimiz kadar ileri gitmek istiyoruz. UEFA Avrupa Ligi'ni kazanacak bir kadromuz yok. Bizim öncelikli hedefimiz lig şampiyonluğu. İyi bir kura şansı olursa 1 tur daha atlayabiliriz. Şu an en iyi takımlar kaldı. Dolayısıyla işler biraz daha zor olacak. 

Türk futbolu için önemli

Türk futbolu için ülke sıralaması için çok önemli. Ayrıca, takımların kendi sıralaması için de çok önemli. Türkiye'nin sıralaması, Avrupa ve Konferans Ligi'nde alınan puanlarla birazcık iyileşti. Türkiye şampiyonunun Şampiyonlar Ligi'ne eleme oynayarak gitmesi söz konusu. Bunu değiştirmek için Avrupa'da alınacak puanlar çok önemli. Bütün Türk takımları alabildiği kadar puanlar aldı. Önümüzdeki yıllarda Türkiye şampiyonunun eleme oynamadan Şampiyonlar Ligi'ne gitmesi önemli

Arda Güler yorumu

Arda henüz 17 yaşında. Çok yetenekli bir oyuncu. Fiziksel anlamda gelişmesi gerekiyor, henüz kırılgan. Fiziksel olarak gelişecek zamanı var. Taktiksel anlamda öğreneceği şeyler var. Onun üzerine baskı yüklemememiz ve olmadığı şeyleri ondan beklemememiz gerekiyor. Zamanla çok fazla gelişecek ve çok önemli bir oyuncu olacak. Buna hiç şüphe yok.

YORUMLAR

  • 0 Yorum