Turkcell Gelibolu Maratonu "Barış" için koşuldu

Dünyanın sayılı tematik maratonlarından biri olarak kabul edilen ve 2018 Troya Yılı'nın en önemli organizasyonu olarak ilgi çeken Turkcell Gelibolu Maratonu'nda 42 km'lik parkuru erkeklerde Getaye Gelaw, kadınlarda da Svetlana Sepeliova önde bitirdi.

Turkcell Gelibolu Maratonu "Barış" için koşuldu
14 Ekim 2018 - 14:39

"Barış için Koşuyoruz" sloganıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maraton, büyük bir kalabalığın katılımıyla koşuldu.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve toplam 100 bin TL ödülün dağıtıldığı Türkiye'nin 'Barış' temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. 'Barış için Koşuyoruz' sloganıyla düzenlenen organizasyonda 42 kilometre maraton, 21 kilometre yarı maraton, 10 kilometre ve 5 kilometre halk koşusu olarak dört kategoride yarışlar yapıldı.

42 kilometrelik parkuru erkeklerde Etiyopyalı atlet Getaye Gelaw, kadınlarda da Svetlana Sepeliova ilk sırada bitirdi.

Yarı maratonda şampiyonluğu; erkeklerde Fetene Alemu, kadınlarda ise Fatma Demir kazandı. 10 kilometrelik koşuda ise birincilik erkeklerde Ramazan Özdemir, kadınlarda Burcu Subatan'ın oldu.Barış Ormanı'nı büyüyor

İki sene önce 10 bin fidanını dikimiyle hayata geçirilen Turkcell Barış Ormanı'na, 10 bin fidan daha eklenerek ormandaki ağaç sayısı 30 bine yükseltildi.

Bununla birlikte maratona Turkcell'in BiP uygulaması üzerinden kayıt yaptıran katılımcı sayısı kadar daha fidan Turkcell Barış Ormanı'na eklenecek.

Terzioğlu startı verdi

Dünyanın dört bir yanından gelen binlerce katılımcının yer aldığı koşuda 10 kilometrelik parkurda, startı Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu verdi. Turkcell Gelibolu Maratonu'nun bu yılki ünlü konukları komedyen Hayrettin ve dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen de halk koşusunda yer aldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum