"Türkiye benim ikinci vatanım"

Hollanda'nın efsane futbolcularından Wesley Sneijder, "Türkiye benim ikinci vatanım" diyerek depremzedeler için harekete geçti.

"Türkiye benim ikinci vatanım"
18 Şubat 2023 - 11:15 - Güncelleme: 18 Şubat 2023 - 12:28
Bir dönem Galatasaray forması giyen Hollandalı eski futbolcu Wesley Sneijder, ikinci vatanı olarak gördüğü Türkiye'de yaşanan deprem felaketi için kolları sıvadı.

Utrecht'te antrenörlük yapan Tarık Divarcı ile birlikte Türkiye ve Suriye bayraklı pazubent projesini hayata geçirdi.

Wesley Sneijder, A Spor'a yaptığı açıklamada; "Depremzedelerin hayatlarının normale dönebilmesi için maddi destek çok öneml. Ben hızlı bir şekilde harekete geçerek Hollanda 1. Futbol Ligi'nde yer alan 18 takım kaptanlarına geçtiğimiz hafta sonu oynanan lig maçlarında takmaları için Türkiye ve Suriye bayraklarının yer aldığı kaptanlık pazubentlerini hazırlatıp gönderdim. Takım kaptanları bu pazubentleri takarak karşılaşmalara çıktılar. Maç sonlarında da açık artırma usülüyle satışa sunulmak üzere hem pazubentleri hem de o karşılaşmada giydikleri formaları imzalayarak bize geri gönderdiler. Biz de depremzedelere maddi destek sağlamak için özel olarak açtığımız site üzerinden bunların satışını yapacağız. Elde ettiğimiz tüm geliri de depremzedelere aktaracağız." ifadelerini kullandı.

Uluslararası yardım kampanyası

Wesley Sneijder kampanyayı, uluslararası boyuta taşımak için çalışacağını da ifade etti ve, "Hafta sonunda İtalya'ya gideceğim. Orada farklı kulüp ve futbolcu arkadaşlarımla görüşmeler yapacağım. Kendilerinden depremzedelere yardım kampanyası için imzalı formalarını isteyeceğim. Bu isteğimi de geri çevireceklerini düşünmüyorum. Böylece Hollanda'da ulusal olarak başlattığımız bu projeyi uluslararası yardım kampanyasına çevireceğim." dedi.

"Türkiye benim ikinci vatanım"

6 Şubat sabahı deprem haberini aldığında hisettiklerini anlatan dünyaca ünlü futbolcu, "İlk duyduğumda çok şaşırdım, şok oldum ve çok üzüldüm. İlk olarak İstanbul'dan birkaç arkadaşımı aradım. O bölge için ne yapmamız gerektiğini sordum. Deprem bölgesindeki durumu kendilerinden öğrenmeye çalıştım. Türkiye benim ikinci vatanım ve bende çok önemli bir yeri var. İlk geldiğimde beni nasıl karşıladıklarını ve ayrılırken de beni nasıl yolcu ettiklerini hiç unutamam. Aslında benim için çok farklı bir kültür olmasına rağmen kendimi orada hep evimde gibi hissettim. Türk insanının sıcakkanlılığı, misafirperverliği çok ayrı." sözlerini sarf etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum