''Türkiye'de herkes gol bekliyor''

Udinese formasıyla ilk golünü geçtiğimiz hafta atan Tolgay Arslan, Türkiye ve İtalya futbolunu kıyasladı.

''Türkiye'de herkes gol bekliyor''
03 Aralık 2020 - 11:18 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 12:37
Sezon başında Fenerbahçe'den ayrılıp Serie A takımlarından Udinese'ye transfer olan ve İtalya'da ilk golünü geçen hafta atan Tolgay Arslan, Türkiye'deki hakemler ve Türk futbolu hakkında itiraflarda bulundu. Fanatik gazetesine röportaj veren Tolgay, Türkiye ve İtalya futbolunu kıyasladı.

''Atiba müthiş adam, efsane!''

Beşiktaş'tan eski takım arkadaşı Atiba Hutchinson'ı çok beğendiğini söyleyen tecrübeli futbolcu, ''Tek kelimeyle 'Efsane' bir oyuncu. Müthiş bir adam. Çok profesyonel bir oyuncu. İnanılmaz bir karakter. Bir insanı herkes sever mi? Evet Atiba'yı herkes sever. Haftada en az 1 kez konuşuyoruz. Atiba (37), yaşın öneminin olmadığını gösteriyor. Emre Belözoğlu da 40 yaşına kadar oynadı. Atiba da bu yolda. Kendine her açıdan çok iyi bakıyor. Her anlamda örnek bir futbolcu ve profesyonel.'' dedi.

''Stoper bile olsan senden gol bekliyorlar''

Süper Lig'de gol atamayan ve 7 yıl sonra ilk lig golünü geçen hafta İtalya'da atan Tolgay, ''Görevim savunmanın önünde olmak ve oyunu kurmak. Dünyanın en iyi liglerinden, en iyilere karşı oynuyorum. Türkiye'de stoper bile olsan, insanlar senden gol bekliyor. Burada ise işinizi yapmanızı istiyorlar. Açıkçası ne hocamız ne de takımdaki kimse benden gol beklemiyor.'' şeklinde konuştu.

''Türkiye'de hakemler rahat değil''

İki ülkenin hakemlerini de kıyaslayan Tolgay Arslan, ''Hakemler hata yapabilir, onlar da insan. İtalya'da hakem kötü maç yönetince üzerine gidilmiyor. Süper Lig'de hakemleri rahat bırakmıyorlar. İtalya'da hakemler sahanın patronu olduklarını hissettiriyor. Bir faul sonrası çok konuşamıyorsun. Ayrıca oyun da çok durmuyor. Cüneyt Çakır, Avrupa'da inanılmaz maçlar, finaller yönetiyor ama Türkiye'de eleştiriliyor. İyi hakem olmasa, UEFA neden ona maç versin! Türkiye'deki bu baskı ortamında maç yönetmeleri, gerçekten büyük başarı.'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum