Türkiye'nin Turkcell'i, Türkiye'nin gururuyla sözleşme yeniledi

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell, 2002’den beri ana sponsoru olduğu Türkiye Futbol Federasyonu’yla iş birliğini 2021 yılına kadar uzattı.

Türkiye'nin Turkcell'i, Türkiye'nin gururuyla sözleşme yeniledi
25 Eylül 2019 - 18:26 - Güncelleme: 20 Temmuz 2020 - 12:57

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell, 2002’den beri ana sponsoru olduğu Türkiye Futbol Federasyonu’yla iş birliğini 2021 yılına kadar uzattı.

Turkcell Küçükyalı Plaza Genel Müdürlük binasında yapılan organizasyona Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve milli futbolcular katılırken, imza töreni ilklere sahne oldu.

Dijital imza kullanılan ilk sponsorluk sözleşmesi oldu

İlk kez bir kurum, Türkiye Futbol Federasyonu ve Milli Takımımızla gerçekleştirilen ana sponsorluk sözleşmesi imza törenine ev sahipliği yaptı. Turkcell’in ev sahipliğindeki törende ayrıca A Milli Futbol takımı, ilk kez dijital imza kullanarak ana sponsorluk sözleşmesini imzalamış oldu.

normal">#bisizikonuşuruz büyük ilgi gördü, Turkcell çalışanları imza törenine renk kattı

Törene, milli takım için hazırlanan ve EURO 2020 serüvenine marş olarak eşlik edecek #bisizikonuşuruz şarkısı da damga vurdu. Milli takım için itici güç olacak şarkının yanı sıra Turkcell Genel Müdürlük girişi #bisizikonuşuruz hashtag’iyle beraber, futbol takımı soyunma odası şeklinde düzenlenirken, bütün Turkcell çalışanları bayraklarla donatılmış Genel Müdürlük binasında balkonlar ve imza töreninin yapılacağı alanda coşkuya ortak oldu.

Ahmet Akça: “Türkiye’nin Turkcell’i Türkiye’nin hizmetinde”

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, 17 yıldır süren beraberliğin önemine değinirken, “Türkiye’nin Turkcell’i Türkiye’nin hizmetinde, insanımızın hizmetinde. Buradan aldığımız enerjiyle dünyada nerede kime nasıl hizmet ederiz diye koşmanın peşinde. Bugün Nepal’den Karayipler’e kadar farklı ülkelerde dijital ürünleriyle hizmet veren bir marka haline geldik. Futbol hepimizin sevdiği, izlemekten keyif aldığımız, iyi oynandığında heyecan veren bir oyun. Biz hizmetlerimizi buraya da taşıyoruz. Milli takımlarımızı her alanda destekliyoruz. Geçen yıl Ampute Milli Takımımızın başarılarıyla gururlandık. Milli Takımımızın Turkcell olarak her zaman yanında olacağız. Başarıları birlikte kutlayacağız. Sözleşmemiz Türkiye’ye, TURKSPORU’na ve Milli Takımımıza hayırlı olsun” dedi.

Nihat Özdemir: “Turkcell ile yol arkadaşlığımız bizim için   çok değerli”

Milli Takım ve Turkcell arasındaki ana sponsorluk anlaşmasını 2021’e kadar uzatan sözleşmeyi imzaladıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir şu ifadeleri kullandı: “Bu imzayla, Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell ile 2002 yılında başlayan ve 17 yıldır kesintisiz olarak süren iş ortaklığımızda yeni bir döneme daha adım atıyoruz. Federasyon olarak, güçlü stratejik ortaklarla iş birliği yapmak, öncü markaların bilgi, birikim ve deneyimlerinden yararlanıp, futbolumuzu başarıya taşımak en temel hedeflerimizden birisi. Günümüzde güçlü sponsorların desteği çok değerli ve bu nedenle Turkcell ile olan yol arkadaşlığımızı çok önemsiyoruz, bu anlaşmanın Milli Takımımıza daima artı değer kattığına inanıyoruz. Uzun soluklu birlikteliğimiz, Turkcell’in Federasyonumuza ve A Milli Takımımıza olan güvenini göstermekle birlikte, Avrupa Şampiyonası yolundaki maçlar öncesinde Milli Takımımıza moral kazandıracaktır. Turkcell’in katacağı sinerji, Şenol Güneş hocamız ve genç kadromuzla hedeflediğimiz yeni zaferlere imza atmamız için itici güç olacaktır. Milli Takım ruhuna sahip çıkıp, her şartta desteğini güçlü bir şekilde hissettiren, engelli futboluna sahip çıkması nedeniyle gönlümüzde ayrı yeri olan Turkcell’e teşekkür ediyoruz.

Şenol Güneş: “Yarışın ortasındayız, Turkcell’le yeniden başlıyoruz”

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Turkcell’in Milli Takım için hazırladığı reklam filmine atıfla “Siz bizi konuştunuz biz de sizi konuşalım istiyoruz” diyerek sözlerine başladı. “Buradaki tüm Turkcell’lileri Andorra maçına da bekliyoruz. Herkes maça gelse büyük işi halletmiş oluruz” diyen Güneş sözlerine şöyle devam etti: “17 yıl önce birlikteydik. Emre kaptanla (Belözoğlu) beraberdik. O oyuncuydu ben de hocaydım. Ama yeni gençlerimiz de var aramızda. Hep birlikte olacağız. Turkcell markası sadece Türkiye’de değil bütün dünyada var. Ben Sporu seviyorum, futbol yapanları seviyorum. Hem basketbol takımımıza Dünya Şampiyonası’nda hem de kadın voleybol takımımıza Avrupa Şampiyonası’nda başarılar diliyorum. Hepsinin yarışmaları devam ediyor. Biz de bir yarışın ortasındayız. Ama yeniden başlıyoruz Turkcell’le beraber. Bu hafta başlayacağımız, cumartesi günkü maça hepinizi bekliyoruz. Görüntülere bakınca (Turkcell reklam filmi, #bisizikonuşuruz) insanın duyguları kabarıyor. Rakip kim olursa olsun aynı heyecanla sahaya çıkacağız. İyi bir sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz. Ama 2020’de mutlaka Avrupa Futbol Şampiyonası’nda olmak istiyoruz. Birlikteliğimiz güzelliğimiz devam etsin. Büyük bir aileyiz, bu büyük aileyi kucaklıyor ve saygılarımı sunuyorum.”

Murat Erkan: “TFF’yle yapılan ilk dijital imzadan gurur duyuyoruz”

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Turkcell’in kurulduğu günden beri TURKSPORU’nun en büyük destekçisi olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “2002’den beri omuz omuza, yürek yüreğe yürümekten büyük onur duyduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu ile olan kader birliğimizi 2021 yılında kadar uzatıyoruz. Bu 17 yıl boyunca unutulmaz zaferleri beraber yaşadık. Milletimizin ortak sevincinde payımız oldu ise ne mutlu bize. Federasyonumuzun ilk kez dijital imza ile bir sponsorluğa imza atmasının dünyanın ilk dijital operatörü olan Turkcell’e kısmet olduğu için büyük gurur duyuyoruz. Sayın Nihat Özdemir başkanımızın nezdinde Türkiye Futbol Federasyona bir kez daha teşekkür ediyorum, çünkü ilk kez bir sponsorluk anlaşmasını ‘Deplasmanda’ yapmayı kabul ettiler. Umarım onlar için hazırladığımız bu atmosfer, Euro 2020 yolunda, milli maçlar öncesinde motive edici olmuştur. Bu imzanın Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Şenol Güneş Hocamızın önderliğinde ay-yıldızlı futbolcularımıza sonsuz başarılar diliyorum. Yolun sonunda Euro 2020’yi görüyoruz. Turkcell olarak her zaman olduğu gibi bu serüvende de yanınızda olacağız. Ve finale kadar hep birlikte tüm coşkumuzla #bisizikonuşuruz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum