'Turpin canımızı yaktı'

A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024'ün çeyrek final etabında Hollanda'ya 2-1 mağlup olurken karşılaşmanın hakemi Clement Turpin, verdiği kararlarla tartışma yarattı.

'Turpin canımızı yaktı'
07 Temmuz 2024 - 09:52
A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024'ün çeyrek final etabında Hollanda'ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Turnuvada hakem yönetimlerinden ağzı yanan Millilerimiz, bu kez de Clement Turpin'ın tartışmalı yönetimiyle karşı karşıya kaldı.

A Milli Takımımızın F Grubu'nda oynadığı Portekiz ve Çekya maçlarının hakem yönetimleri tepkilere neden olmuştu. Portekiz karşılaşmasının hakemi Felix Zwayer'in maç içerisindeki takdir haklarını kullanımı, maç sonunda oyuncularımızın da tepkilerine konuydu. Çekya maçında ise Istvan Kovacs'ın özellikle faul şüphesi olan pozisyonda rakibimizin attığı gole ilişkin kararı çok tartışılmıştı. Çeyrek finalde ise Clement Turpin'ın yönetimi büyük tartışmalar yarattı.

Clement Turpin ve ekibinin özellikle ilk yarıda Xavi Simons'un Mert Müldür'e yaptığı sert faul sonrası takdirini sarı karttan yana kullanması büyük tepki gördü. Yine maç içerisinde Stefan de Vrij'in Barış Alper Yılmaz'a müdahalesi, Mickey van de Ven'in Samet Akaydın'ın sakatlanmasına neden olduğu pozisyon ve Kaan Ayhan'ın yerde kalmasıyla penaltı beklediğimiz an çok tartışıldı.

'Hakem canımızı yaktı'

Fanatik gazetesi yazarı Deniz Çoban, Millilerimizin Hollanda yenilgisinde düdük çalan Clement Turpin ve ekibinin yönetimini şu ifadelerle değerlendirdi.

"Fransızların ünlü hakemi, zorlu maçların gediklisi Turpin, maç boyu Hollandalıların sertliklerine göz yumdu. Hollanda takımına sadece 4 sarı kart çıkarttı. Aslında bu 4 sarı karta ilave en az 4 sarı kart, bir de kırmızı kartı hak etmişlerdi. Maçın hemen başında, 10.dakikada Barış’ı ceza sahasına girerken yaka paça indirdiler, faul sarı kart yerine hakem devam dedi. Simons, Mert Müldür’e acımasızca bastı lütfen sarı kart çıktı. Bence kırmızı kart daha doğru olurdu. 50’de Gakpo Salih’e bastı sarı çıkmadı. 72’de Schouten Salih’e bastı yine sarı kart çıkmadı. 79’da bu kez Van de Ven Samet’i sakatladı yine sarı kart çıkmadı. 'Turpin canımızı yaktı!' desem yeridir. Milli takımımıza 'Helal olsun!' diyorum ve onları gönülden tebrik ediyorum."(Fanatik)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum