Vedat Muriqi Fenerbahçe sonrası olanları anlattı

Mallorca forması giyen Vedat Muriqi, Fenerbahçe'den Lazio'ya transfer olduğu sezon yaşadıkları hakkında önemli ifadeler kullandı.

Vedat Muriqi Fenerbahçe sonrası olanları anlattı
06 Nisan 2024 - 23:20
İspanyol temsilcisi Mallorca'da forma giyen golcüoyuncu Vedat Muriqi, İtalyan basınına verdiği röportajında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Vedat Muriqi, Fenerbahçe'den Lazio'ya transfer olduğu sezon yaşadıkları hakkında önemli ifadeler kullandı.

Laizo dönemiyle ilgili 'İtalya'ya geldiğin ve yaşadığın zorluklar gibi mi?' şeklindeki soruyu yanıtlayan Muriqi ''Evet, Fenerbahçe ile olağanüstü bir sezon geçirdim, Türkiye'de harikaydım. Ama reddedemeyeceğiniz bir teklif geldi. Serie A, Şampiyonlar Ligi, bana 20 milyon avro yatırım yapmaya karar veren güzel bir kulüp. İleriye doğru bir adım'' dedi.

Lazio'da yaşadığı zorluğu da anlatan golcü oyuncu ''Altın Ayakkabılı Immobile, Correa ve Caicedo'nun olduğunu biliyordum ama o kadar para harcayarak benim üzerime oynayacaklarını düşünmüştüm. Ve yanılmadım. Simone Inzaghi fırsat buldukça beni oynattı ama ben kaçtım. Mazeret yok, suçlama yok, sadece kendi hatam. Futbolda böyle şeyler olur ve olduğunda da başkasına yer açmanız gerekir. Uyluk problemim vardı ve hamile eşim Türkiye'de kalmıştı, yalnızdım ve yerleşmek zordu. Hastaydım, saha içinde ve dışında. Kafam belki de vücudumdan daha fazla acı çekti, çok fakir olduğumu, Türkiye'deki o harika yılın sadece şans ve Allah'ın iradesi sayesinde olduğunu düşünmeye başladım. Karanlık düşüncelere daldım'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum