Vedat Muriqi için Emre'yi aradılar

Vedat Muriqi ile ilgilenen Lazio ile Fenerbahçe arasındaki transfer görüşmelerinin detayları ortaya çıktı! İtalyan ekibi transferi Emre Belözoğlu ile bitirmek istiyor.

Vedat Muriqi için Emre'yi aradılar
11 Ağustos 2020 - 10:08
Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de bir yandan oyuncu satışından elde edilecek rakam ile bütçe yaratılmaya çalışılıyor. İtalyan Lazio kulübü Vedat Muriç için ısrarını sürdürüyor.

Milliyet'ten Senad Ok'un haberine göre uzun süredir Kosovalı futbolcuyu takip eden İtalyan ekibinin sportif direktörü Igli Tare, geçtiğimiz gün Emre Belözoğlu’nu aradı. Yakın zamanda sportif direktörlük görevini üstlenmesi beklenen ve transferlerde başrolde olan Belözoğlu ile görüşen Arnavut idareci teklifini iletti.

Tare, Muriç için 15 milyon euro ödemeye hazır olduklarını belirtti. Sarı-lacivertli kulüp futbolcu için bu teklifi yükseltmeye çalışıyor. 20 milyon euro civarında bir bonservis bedeli elde etmeyi planlayan yönetim ayrıca yıldız forvetin ileride olası satışından da pay almak istiyor.

Edinilen bilgilere göre İtalyan ekibi Muriç için çok istekli. Bu transferin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi. Transfer görüşmelerini yürüten Tare ve Belözoğlu ikilisi daha önce Serie A’da birçok maçta karşı karşıya gelmişti. Lazio’nun Vedat Muriç ısrarındaki önemli etkenlerden biri kulübün sportif direktör Igli Tare.

Muriç gibi Arnavut olan Tare ülkesi ve Kosova’daki futbolcuları yakından takip ediyor. Uzun süredir 25 yaşındaki golcüyü izlettiren deneyimli sportif direktör son olarak İstanbul’a da gelip kendi de seyretmişti. Kosovalı yıldızın ilerleyen dönemde çok daha büyük paralara satılma ihtimali ve potansiyeli olduğunu düşünen Tare bu transferi bitirmek istiyor.

Avrupa hedefi 

Vedat Muriç kendisiyle ilgili karar vericinin Fenerbahçe olduğunu ifade etmişti. Ancak Kosovalı futbolcunun Avrupa hedefi olduğu da bir gerçek. Bu nedenle golcü ismin kulüplerin anlaşması halinde bu teklifi kaçırmak istemediği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum