Veli Kavlak oynamaya hazır

28 yaşındaki Veli Kavlak, sakatlığı geride bıraktı ve forma bekliyor. Şenol Güneş'in forma vermesi halinde oynayabilecek duruma geldi.

Veli Kavlak oynamaya hazır
07 Eylül 2017 - 13:09

Editör: Mehmet BAŞKAN

28 yaşındaki Veli Kavlak, sakatlığı geride bıraktı ve forma bekliyor. Şenol Güneş'in forma vermesi halinde oynayabilecek duruma geldi. 2 senedir büyük sakatlık sorunları yaşayan Veli Kavlak, Şenol Güneş'i forma konusunda ikna etmeye kararlı. Beşiktaş yönetimi tarafından gözden çıkarılan Avusturyalı futbolcu, yeniden formasına kavuşmak istiyor.

2001 yılında Rapid Wien'den 750 bin Euro bonservis bedeli ile transfer edilen Veli Kavlak, Slaven Bilic'in en güvendiği oyuncular arasında yer alıyordu. Veli Kavlak ve Atiba'nın dinamik olması, Beşiktaş'ın orta alanını ayakta tutuyordu. Çok kısa süre birlikte oynayabilen Veli Kavlak ve Atiba, uyum sağlamıştı.


31 kez A Milli formayı giyen Avusturyalı futbolcu, Beşiktaş'ta ideal kadroya girmeyi başarır ise Avusturya Milli Takımı'nda da yeniden formasına kavuşacak. Veli Kavlak'ın sözleşmesi 2015 yılında yenilenmişti. Yıldız oyuncunun sözleşmesi 2019 yılında sona erecek. Deneyimli orta saha oyuncusunun 2 sene daha sözleşmesi olması nedeniyle Şenol Güneş tarafından kadroya alınması gündemde. 

Veli Kavlak'ın Beşiktaş'tan ayrılmaya sıcak bakmaması, Beşiktaş yönetimini zor durumda bırakıyor. Veli Kavlak yeniden form tutarak Beşiktaş'ta forma giyebilmek istiyor. Şenol Güneş'in gözüne girmek isteyen Veli Kavlak, forma giyebileceği konusunda kendisinden emin. Beşiktaş forması ile 2 şampiyonluk yaşayan Kavlak, FEDA sezonu sembolleri arasında yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum