'Verilen bir penaltı var'

Süper Lig'de Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

'Verilen bir penaltı var'
28 Şubat 2021 - 21:52
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup oldukları maçın ardından konuştu.

Mücadeleyi değerlendiren Avcı, "Teknik kapasitesi, yetenekli oyuncu grubuna karşı oynadık. Her an problem çözebilen, bireysel performansa sahip bir takım. 20-25 dakika oyuna giremedik. Baskıyı kıracak oyuncuları vardı. 25'ten sonra dengeyi bulduk. Oyun aslında doğru gidiyordu. 1-2 tane vurdukları şutlar, Uğurcan'ın kurtardıkları vardı. Basit bir top kaybı. Teknik kapasitesi yüksek oyuncular bunları cezalandırabiliyorlar. Sonra sistemde değişiklik yaptık. Çevirebilirdik." dedi.

'Maçın hakkı beraberlikti'

Maçın hakkınınn beraberlik olduğunu savunan tecrübeli teknik adam "Rakibi tebrik ediyoruz. Oyun içinde daha dengeli olmamız gerekirdi. Biz soluk soluğa devam ediyoruz. Kazanmaya gelecek maç tekrar başlamak istiyoruz. Rakip bizden 1 tık daha iyiydi ama oyunun hakkı beraberlikti" şeklinde konuştu.

Avcı sözlerini, "İlk maç Fenerbahçe - Rizespor maçı. Orada verilen bir penaltı var. Bugünkü pozisyonun teknik açılımını merak ediyorum. Bir o penaltıya baksınlar, bir de verilmeyene baksınlar. Ceza sahası dışında bunlar cezalandırılıyor." ifadeleriyle tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum