Vincent Aboubakar korkusu!

Seçim süreci, teknik direktör değişimi, alınan istikrarsız sonuçlar... Beşiktaş, tüm bu sorunlarla uğraşırken listeye bir de Vincent Aboubakar eklendi. Teknik sorumlu Burak Yılmaz’ın ayrılırken topa tuttuğu Kamerunlu, Arap kulübü Al-Ittihad’la temasta! Kulübün bir numaralı gündem maddesi Aboubakar olurken akıllara oyuncunun 2020-21 sezonundaki durumu geliyor. Siyah-Beyazlı taraftarlar, o sürecin sonunda erken bir ayrılık yapan yıldız ismin bunu tekrar etme ihtimali doğmasından dolayı oldukça tedirgin!

Vincent Aboubakar korkusu!
16 Kasım 2023 - 09:03
Siyah-Beyazlılar’da Şenol Güneş’in ardından teknik sorumlu olarak görev yapan Burak Yılmaz, kulüpten ayrıldıktan sonra Vincent Aboubakar için flaş açıklamalarda bulunmuştu. Milliyet’e röportaj veren Yılmaz, “Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum.

Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum” demişti. Bu ifadelere Beşiktaş Kulübü, “Bu iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Aboubakar´ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır. Aboubakar’ın avans talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hak edişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır” cevabını vermişti.

6.5 milyon euro

Aboubakar’la ilgili olarak tüm bunlar yaşanırken Suudi Arabistan kulübü Al-Ittihad’ın Kara Kartal’ın yıldızıyla ilgilendiği ortaya çıkmıştı. Karim Benzema’nın yanında Aboubakar’ı düşünen Arap kulübünün, bu transfer için Beşiktaş’a 6.5 milyon Euro ödemeye hazır olduğu bildirilmişti.

5 milyon euro istiyor

Arap Yarımadası’na dönmek için 5 milyon Euro’luk talebi bulunan oyuncuya da 4 milyon Euro artı bonus öneren Al-Ittihad, Aboubakar cephesinden yanıt bekliyor. Yönetim olarak seçim sürecinde bulunan, teknik direktörünün değişme ihtimali bulunan Kara Kartal’da, tüm bunlar yaşanırken bir numaralı gündem maddesi Vincent Aboubakar oldu.

Yalçın tepki göstermişti

Kamerunlu golcü konusunda özellikle son 3 günde yaşanan gelişmeler, akıllara 2020-21 sezonunu getirdi. Beşiktaş formasıyla 1 karşılaşmaya çıkması halinde sözleşmesi uzayacak olan Aboubakar, sakatlığını gerekçe göstererek sahaya çıkmamış ve kontratı sona erdiği için lig bitiminde Arap Yarımadası’nın yolunu tutmuştu.

Taraftar tedirgin

O dönemki Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın da Aboubakar’a büyük tepki göstermişti. Milli arada sağlığına kavuşması beklenen Aboubakar için son kararı Beşiktaş’ın yeni başkanı verecek. Taraftarlar, o sürecin sonunda erken bir ayrılık yapan yıldız ismin bunu tekrar etme ihtimali doğmasından dolayı oldukça tedirgin..

11 gol attı

Beşiktaş'la bu sezon 18 maça çıkan Kamerunlu golcü 11 gol atarken 3 de asist yaparak takımın gol yükünü çekmişti.(Fanatik)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum