Yakın Doğu Ann Wauters'ı kadrosuna kattı

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde kupa sevinci yaşayan Yakın Doğu Üniversitesi, Belçikalı pivot Ann Wauters'ı kadrosuna katarak önemli bir transferi gerçekleştirdi.

Yakın Doğu Ann Wauters'ı kadrosuna kattı
29 Mayıs 2017 - 16:23

Yakın Doğu Üniversitesi yapılan transferi, "Geçen yıl Los Angeles Sparks ile WNBA şampiyonluğu yaşayıp ardından Bellona AGÜ ile başarılı bir sezon geçiren Belçikalı milli pivot Ann Wauters'ı transfer ettik" şeklinde duyurdu.

İSTATİSTİKLERİNE YER VERİLDİ

Wauters'ın geride bırakılan sezonda Bellona AGÜ formasıyla ligde ortalama 28.44 dakika süre aldığı ve 11,8 sayı, 6,6 ribaunt ve 2,1 asistle başarılı performans gösterdiği belirtildi.

Bellona AGÜ ile FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda final oynayan 1,95 metre boyundaki basketbolcunun, yakalanan başarıda önemli pay sahibi olduğu açıklamada paylaşıldı. 

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Koordinatörü Murat Tümer, transferle ilgili olarak şunları kaydetti:

"Geçen sezonun 3 kupalı takımına takviye yapmaya başladık. İlk olarak yolumuzu ayırdığımız Angelica Robinson'ın yerine Avrupa'nın en tecrübeli oyuncularından, geçen sezonu Bellona AGÜ'de geçiren Ann Wauters ile anlaştık. Lider karakteri ve tecrübesiyle Ann Wauters'a Yakın Doğu Üniversitesi forması altında başarılarla dolu bir sezon diliyoruz"

YORUMLAR

  • 0 Yorum