Yeni Kartal, Muhteşem 4'lü için tam 234 milyon euro

Beşiktaş'ın oldukça ses getiren yeni transferleri Miralem Pjanic, Alex Teixeira, Michy Batshuayi ve Rachid Ghezzal için şu ana kadar 234 milyon Euro bonservis ödendi. Beşiktaş ise bu 4 futbolcunun bonservisi için sadece toplam 3 milyon euro verdi.

Yeni Kartal, Muhteşem 4'lü için tam 234 milyon euro
03 Eylül 2021 - 11:35
Beşiktaş dün Pjanic transferiyle bombayı patlatırken, kadrosuna kattığı isimlerle de rüya takım oluşturdu. Sanal alemde Beşiktaşlı taraftarlar büyük bir coşku yaşarken yıldızlar topluluğuna dönüşen takımları için şimdiden çok iddialı sözler sarf etmeye başladılar bile.

Beşiktaş'ın bu sezon kadrosuna kattığı Batshuayi, Ghezzal, Alex Teixeira ve Pjanic için kulüpler toplamda 234 milyon Euro bonservis öderken, bu 4 yıldız için Kartal'ın kasasından ise sadece 3 milyon Euro bonservis çıktı. Bu 4 oyuncudan Pjanic için şu ana kadar geçmişteki takımları 111.5 milyon Euro, Teixeira'ya 56 milyon Euro, Batshuayi'ye kiralama bedelleri ile 54.5 milyon Euro, Ghezzal'a ise 14 milyon Euro bonservis ödendi. Müthiş dörtlünün kariyerleri boyunca ulaştığı istatistikler de göz kamaştırıyor.

Toplam 402 gol, 257 asist

Batshuayi, Pjanic, Ghezzal ve Alex Teixeira kariyerleri boyunca toplam 1569 maça çıktılar. Bu maçlarda 402 gole imza atarlarken, 257 de asist yaptılar. Bu dört oyuncu kariyerlerinin en parlak dönemlerinde Beşiktaş'a gelmiş olmasalar bile Siyah-Beyazlı forma altında neler yapabileceklerinin nasıl bir istatistiğe ulaşabileceklerinin sinyalini şimdiden vermeye başladılar. (Takvim)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum