Yılmaz Vural final için umutlu

Süper Lig’e çıkacak son takımı belirleyecek TFF 1. Lig play-off final karşılaşması öncesinde Yılmaz Vural, dev mücadeleye dair açıklamalarda bulundu.

Yılmaz Vural final için umutlu
01 Haziran 2017 - 10:59

Sezonun son  maçının iki camia için büyük anlam ifade ettiğine değinen Vural, hafta sonu merakla beklenen bir karşılaşma oynanacağını belirtti.

İşte Yılmaz Vural’ın açıklamaları:

Vural, "Biz tarafız, Göztepeliyiz, dolayısıyla tarafımız bize şunu diyor, kazanan biz olalım, takımımızın çoktandır özlemi olan Süper Lig hasretini bitirelim. Göztepe, 18 yıl önce yine Antalya'da Çaykur Rizespor karşısında kazanıp lige çıkmış; bir maç oynamış Hasan Çelik'in gol attığı. Yine Antalya'da oynanması garip bir tesadüf, bize moral veren bir durum. 33 bin kişilik bir stat, yarısı bizim yarısı Eskişehirsporluların olacak. Taraftarlar bazında bir tribün şovu izleyeceğiz. Saha içinde de iki deneyimli, iyi oyunculara sahip takımın heyecanlı 90 dakika, uzatmasıyla 120 dakika mücadelesi olacak ama sonucunda kazanan biz olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

"İlk geldiğim zaman, ligin sonlarına doğru bu takım toparlanır demiştim, çocuklar beni mahcup etmediler. Üstüne koya koya devam ettiler. Ben çocuklarıma çok inanıyorum, onların saha içindeki pratiklerinin bu işi kazanmaya yeteceği düşüncesindeyim" ifadelerini kullandı.


DENİZLİ – VURAL MAÇI

"Olay, Mustafa Denizli-Yılmaz Vural karşılaşması gibi gösterilmek isteniyor. Hocam da oraya 23. haftada gitti, benden 3 maç fazla oynadı. Ben geldiğimde 26. haftaydı. Dolayısıyla biz takımları sonradan devraldık. O Alpay kardeşimden, ben Okan kardeşimden devraldım. Dolayısıyla tabii ki bu devirlerde farklı antrenör yapıları, farklı oynatma anlayışları kolay olmadı. Birbirimize alışmak, adapte olmak, istediğimiz oyunun sahada uygulamasını görmek hiç kolay olmadı" açıklamasında bulundu.

TARAFTARA ÇAĞRI

"Onların tavrı, onların maçlarda verdiği destek unutulacak gibi değil, çok önemli. İsyan marşı ile beraber buralara kadar geldik. Uzun yıllardan beri takımımızın başarıya hasret, Süper Lig'de olma hayalini gerçekleştirmek adına bir 90 dakikamız kaldı. Gönül istiyor ki kazanan biz olalım" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum