'6'da 6 yaparsak şampiyonuz'

Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Arda Güler, FB TV'ye açıklamalarda bulundu. 

'6'da 6 yaparsak şampiyonuz'
22 Nisan 2023 - 17:30
Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler, FB TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Takım arkadaşlarının katılımıyla renklenen röportajda Arda Güler; bireysel ve takım hedeflerinden, idollerinden, takip ettiği yıldız futbolculardan ve şampiyonluk şanslarından bahsetti.

İşte Arda Güler'in sözleri;

Öncelikle tüm taraftarlarımızın, herkesin bayramını kutluyorum. Sevdiklerinizle nice güzel bayramlar dilerim. 2 gün sonra maçımız var. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Benim için böyle bir ortamda bulunmak çok büyük bir deneyim ve tecrübe. Ligde 6 maçımız var. Maç maç bakıp, her iki kulvarda da elimizden geleni yapmak istiyoruz. İki hedef için de istekliyiz. Eminiz ki, her maçımızı kazanırsak hem ligi hem kupayı kazanırız. Rakiplerimiz puan kaybedecek. 6’da 6 yaptığımız takdirde inşallah şampiyon oluruz. Son dakikalarda gelen goller bizi çok mutlu ediyor ama buna alışmamamız gerekiyor ki taraftarlarımız rahat rahat maç izlesinler, biz de rahat rahat oynayalım. Aynı zamanda bu bizim ne kadar güçlü bir takım olduğumuzu gösteriyor. Hepimizin büyük karakter ortaya koyduğunu gösteriyor. Bunun için de ayrıca mutluyuz. Gollerden sonraki sevinçler her şeyi özetliyor. Ne kadar inandığımızı gösteriyor. Son ana kadar mücadelemize devam edeceğiz. İnşallah şampiyon olacağız.

Keyif alıyorum

Üzerimde baskı hissetmiyorum. Keyif almaya çalışıyorum. Bunlar küçüklük hayallerimdi. Futbol oynama zaten hepimizin olduğu gibi benim için de çok büyük mutluluk kaynağı. Herkesin benden çok şey beklediğini biliyorum. İlk başlarda aslında ben de korkuyordum, üzerimde baskı olacak mı, nasıl yapacağım diye ama sahaya çıktığımda her şeyi unutuyorum. Sadece futboldan keyif alıyorum. Bu da bana yardımcı oluyor. Futbol oynamayı çok seviyorum. Futbolla doğdum. Kendimi bildim bileli futbol oynuyorum. Özellikle iç saha maçlarında futbol oynamaktan daha çok keyif alıyorum. Her zaman çalışmamız lazım. İdmanlardan sonra yaptıklarımıza devam etmemiz lazım. Sürekli çalışıyorum. Beni var eden şeyler var ve bunları daha mükemmel yapmalıyım. Bunları bir iki kere yapmak yetmiyor. Her zaman çalışıyorum ki bunları her zaman yapabileyim.

Her maçımız final

Az önce de dediğim gibi üzerimde baskı hissetmiyorum. Baskı değil de bunu mutluluk ve keyif alarak yapmamız lazım. Bunu baskıdan mutluluğa çevirmeye çalışıyorum. Lig de son 6 maçımız var. Her maça final gözüyle bakıyoruz. Böyle baktığımız için de bazen son dakika golleri geliyor. İnanıyoruz, inşallah hedefe ulaşacağız.  Beşiktaş maçı bizim için zor maçtı. O mağlubiyet üzücü oldu ama ondan sonra büyük takım gibi reaksiyon vermemiz gerekiyordu ve son oynadığımız maçlar bunun göstergesi. Takım içinde inanç çok konuşuluyor. Önce bizim inanmamız lazım. Taraftarlarımızın da desteğiyle bu inancı sürdürürsek, yapacağımıza inanıyoruz. İnanırsak ve inancımızı saha içinde gösterirsek, bence en kilit nokta bu. Medipol Başakşehir maçı hak ettiğimiz bir galibiyetti ve sonrasında herkes çok mutluydu. Son dakika golüyle de bu mutluluğumuz katlandı.

İnanmaya devam etsinler

Taraftarlarımız bizlere sonuna kadar inanmaya devam etsinler. Biz inanıyoruz ve yapabileceğimizi de biliyoruz. Onların inancını da hissediyoruz. Sadece bu desteğe devam etmelerini istiyoruz. Destekleri ile daha iyi takım oluyoruz. Genç kardeşlerim de her zaman çalışmaya devam etsinler. Bazen hayatta zor zamanlar oluyor. Hayallerine olan inançları azabilir ama çok çalışmaya devam ederlerse o günler herkes için gelecek."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum