"6 yaşında tacize uğradım"

The Overlap Youtube kanalında Efsane İngiliz futbolcu Gary Neville'in sorularını yanıtlayan Dele Alli, herkesi şaşkına çeviren samimi itiraflarda bulundu.

"6 yaşında tacize uğradım"
13 Temmuz 2023 - 12:05
Geçtiğimiz sezon öncesi Beşiktaş Wout Weghorst, Arthur Masuaku ve Dele Alli gibi yıldızları kadrosuna katmıştı. Sezon Valerien Ismael yönetiminde giren siyah - beyazlılar, Şenol Güneş'in göreve gelişinin ardından büyük bir sıçrama yapmıştı.

Tecrübeli teknik adam hemen hemen tüm oyuncuların performansını artırmayı sağlarken bir tek Dele Alli'den beklediği yanıtı alamamıştı. Bazı maçlarda şans da bulan İngiliz oyuncu beklenen performansı gösteremedi.

Sezon sona ermeden Türkiye'den ayrılan 26 yaşındaki oyuncu 'The Overlap' isimli Youtube kanalında efsane İngiliz oyuncu Gary Neville'ın sorularını yanıtladı.

İşte Dele Alli'nin birbirinden çarpıcı açıklamaları;

"Çok fazla uyuşturucu kullandım"

"Çok fazla uyuşturucu kullandım, alkol aldım. Bir sayı söylemek istemiyorum ama gerçekten çok fazlaydı. Aslında başlangıçta rahat uyumam için doktor tarafından bana verildi ama sonrasında işler değişti. Ben normal gün içinde bile kullanıyordum. İzin günlerimde sabah 11'de içtiğimi hatırlıyorum. Gerçeklerden kaçmak için bunu yapıyordum."

"İçimdeki savaşı kaybediyordum"

"Türkiye'den döndüğümde sakatlığım vardı ve ameliyat olmam gerekiyordu. Mental olarak kötü durumdaydım ve bundan kurtulmak için bir rehabilitasyon merkezine gitmeye karar verdim. Artık zamanı gelmişti, çünkü uzun zamandır bundan kaçıyordum. Her sabah kalkıyorum, kazanmak için savaşıyorum, antrenmanda gülümsemek zorunda kalıyorum. Ama içimde savaşı kaybediyordum. 6 haftalık bir tedavi süreci geçirdim. Hayatımdaki en büyük karardı."

Dele Alli en kötü anını anlattı

"Kötü gidişatı başlatan tek bir an söylemem zor. Fakat en mutsuz anımı söyleyebilirim. Mourinho zamanında, 24 yaşındaydım"

"Bir sabah kalktım, aynaya baktım ve 24 yaşında futbolu bırakıp bırakmamayı düşündüm. Bunun için asla Mourinho'yu suçlamıyorum, kimseyi suçlamıyorum. Kendimi kontrol etmem gerekiyordu."

"6 yaşında tacize uğradım"

"6 yaşındayken annemin arkadaşı tarafından tacize uğradım. Annem alkolikti. 7 yaşındayken sigara içmeye başladım. Afrika'da uyuşturucu satarak hayata tutunmaya çalışıyordum." Bu açıklamanın ardından hem Dele Alli hem de Gary Neville gözyaşlarını tutamadı.

(Fanatik)

YORUMLAR

  • 0 Yorum