A Milli Takım uçağında neler yaşandı?

Makedonya maçı sonrasında Üsküp’ten Trieste’ye gitmek için yola çıkan A Milli Takım uçağında, Arda Turan ve gazeteci Bilal Meşe arasında EURO 2016’dan kalma bir olay yaşandı.

A Milli Takım uçağında neler yaşandı?
06 Haziran 2017 - 10:46

Makedonya maçının ardından Slovenya’da kampa girecek olan A Milli Takım, Üsküp’ten Slovenya’ya gitmek için Trieste’ye uçakla geldi. Bu sırada EURO 2016’da prim ve haberlerle Arda Turan’ı hedef alan Bilal Meşe ile Arda Turan karşı karşıya geldi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim uçağın en ön kısmında yer alırken olay basın mensuplarının bulunduğu orta kısımda gerçekleşti. Teknik heyet en ön, basın mensupları orta ve futbolcular en arka kısımda uçakta yerlerini aldılar. Arda Turan, arka kısma doğru ilerlerken Milliyet gazetesi yazarı Bilal Meşe’yi gördü ve hakaret içeren ifadeler kullandı.  Sakinleştirilmeye çalışılan Arda Turan, Bilal Meşe’nin boğazını tutarak fiziki müdahalede bulundu. Çevredekiler güçlükle sakinleştirmek isterken Arda Turan, olay sırasında sert ifadeler kullandı.

İşte Arda Turan’dan olay sonrasında ilk açıklama:

 

“(Savunma amaçlı değil; bilgilendirme amaçlıdır) Yarın kalktığınızda muhtemelen haberleri görüceksiniz... Eleştiriler, kınamalar, köşe yazıları, hep beraber birbirlerine destek planları ve devamı... DEMİŞTİM !!! Islıklandıktan sonraki röportajımda olanları unutmayacağım diye (Euro 2016)... Dün ilk defa milli takım uçağında gördüm o şahsiyetlerden birini aylar sonra. Onlar kim mi?? Biz ülkemizin formasını terletirken ve sonrasında; yalanla, iftirayla, insanların onuruna laf söyleyerek, ailevi değerlerine dil uzatıp sonra buna gazetecilik diyen kişiler. Merak etmeyin. ( 3-5 kişiler ).

Tabii alışmışlar bunları yapıp pişkince gezmeye... Neden? Çünkü düzen böyle, gazeteciler ya (gazetecilik) aylar geçince unutuluyor ya... Çocukları, gençleri, kaoslar ve krizle besleyenler; hayalleri başka yerlere taşıyanlar. Yok öyle insanın, karakterine, ailesine değerlerine laf atmak. Unutmayanı da var bunun.! Benim futbolculuğumu eleştiren gerçek gazetecilere teşekkür etmişliğim vardır haklısınız diye... Çünkü bu meslek olabilir. Ama aileme, değerlerime olmaz; gücüm yettiğince de buna izin vermeyeceğim... Dün yaptığım doğru muydu... bilmem!!!

Evine misafir olup, adam satıp, iftira atıp arkadan iş çeviren olucağıma... Yüzüne, bağırarak ,hakaret ederek, saldırarak cevap beklerim... Belki doğru değil ama dürüstçe, onurlu, şerefli bir davranış... Ha cevap aldım mı ? YOK kıvırmaca... (klasik) aylarca sayfa doldurdu; ama karşımda iki kelime yok. (gerçi yarın konuşurlar) arkamdan..!!! Bu fotoğrafta gördüğünüz çocuk hayatta iyi veya kötü ne yaptıysa bedelini ödedi; öder de...

Allah'tan başka kimseden bir şey istemedi, beklemedi... Hesabı da kimseye vermez... Arda Turan yola çıkarken İYİ FUTBOLCU, STAR , vs... olmak için ÇIKMADI... Şerefli, onurlu bir adam olmak için, ailesine sevdiklerine sahip olmak için ÇIKTI... Her kim şerefime, aileme, onuruma laf etmeye kalkarsa; Allah'ın bana verdikleriyle, gücüm yettiğince karşılığını alır... iyi geceler”

YORUMLAR

  • 0 Yorum