Ali Koç döneminin en kritik maçı!

Fenerbahçe’de başkanlık koltuğunda 3. yılını tamamlamak üzere olan Ali Koç, döneminin en zorlu virajına giriyor.

Ali Koç döneminin en kritik maçı!
19 Mart 2021 - 02:45
Fenerbahçe'de başkanlık görevinin 3. yılını tamamlamaya yaklaşan Ali Koç için Beşiktaş derbisinin önemi çok büyük. Fenerbahçe, Ali Koç döneminde kötü giden derbi performansını düzeltmek istiyor.

Sözcü Gazetesi'nden Sercan Hamzaoğlu'nun haberine göre Ali Koç döneminde futbolda ilk 2 yılda alınan tarihi kötü sonuçlardan sonra bu sezon yaptığı flaş transferlerle hedefini ortaya koyan Fenerbahçe'de son düzlükte işler yine istenilen gibi gitmemeye başladı. Beşiktaş karşısında sadece yenilgi değil puan kaybında bile büyük ölçüde şampiyonluğun zor olacağı bilinirken, camiada ''Ali Koç döneminin en stresli maçı'' görüşü hakim oldu.

124 resmi maçta 58 galibiyet

Fenerbahçe, Ali Koç döneminde tam 124 resmi maça çıktı. Bu maçlarda sarı-lacivertliler sadece 58 galibiyet alarak yüzde 50'nin bile altında kaldı. Ayrıca sarı-lacivertliler bu maçlarda 40 yenilgi, 26 beraberlik aldı.

Derbilerde başarısız

Ali Koç döneminde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'a karşı sadece 1 kez sahadan zaferle ayrıldı. Toplam bu iki takımla 11 randevuda 6 beraberlik, 4 yenilgi alındı. Ayrıca Galatasaray'a karşı 21, Beşiktaş'a ise 15 yıllık Kadıköy'de yenilmezlik serisi de bu dönemde bitti.
Tüm bu istatistiklere bakıldığında Koç döneminin geleceğini de etkileyecek en önemli sınav pazar günü Dolmabahçe'de oynanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum