Ali Koç: Fenerbahçeliler'i üzmeye hakkınız yok

Fenerbahçe derbiye kilitlendi, bu maç öncesi yaşanan krize Başkan Ali Koç el koydu. Koç Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde futbolcular ve Phillip Cocu'yla ayrı ayrı görüşme gerçekleştirdi.

Ali Koç: Fenerbahçeliler'i üzmeye hakkınız yok
24 Eylül 2018 - 11:43 - Güncelleme: 24 Eylül 2018 - 14:17

Fenerbahçe derbiye kilitlendi, bu maç öncesi yaşanan sportif krize Başkan Ali Koç el koydu. Üst üste gelen kötü sonuçlara eklenen Dinamo Zagreb hezimeti sonrası Ali Koç ile Başkanvekili Semih Özsoy, Samandıra'da teknik heyet ve futbolcularla bir toplantı gerçekleştirdi. Sportif Direktör Damien Comolli'nin de yer aldığı toplantıda Başkan Koç, futbolculara kötü süreçle ilgili tespitler yaptı, Beşiktaş derbisinden alınacak galibiyeti şart koştu.

'MÜCADELE ETMİYORSUNUZ'

Edinilen bilgilere göre Ali Koç, hem camianın hem de kendilerinin oynanan futboldan doğan memnuniyetsizliğini aktardı. Fenerbahçe Başkanı, "Takım olarak sergilediğiniz futbolla büyük bir hayal kırıklığı yaşattınız. Bu camiayı böyle üzmeye hakkınız yok. Futbolda elbette yenilmek de var ancak sizler sahada mücadele etmiyorsunuz. Ödemeleriniz zamanında yapılıyor, yönetim olarak büyük fedak,rlık yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

'TEK SORUMLU YÖNETİM' ÇIKIŞI

Başkan Koç, "Sizden sadece sahada F.Bahçe'ye yakışır bir futbol istiyoruz. Başarı yoksa ve sonuçta bir hayal kırıklığı varsa bunun tek sorumlusu ben ve yönetici arkadaşlarım olacak. Başarı gelmediği takdirde gerekli önlemleri alacağız. Artık top sizde, başarılı olmanız, bu olumsuz gidişatı değiştirmemiz gerekiyor. Beşiktaş derbisindem sizden F.Bahçe'ye yakışır bir futbol bekliyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

COCU'DAN GALİBİYET SÖZÜ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un toplantı maratonu bununla da sınırlı kalmadı. Koç, takıma seslendikten sonra Teknik Direktör Phillip Cocu ile de baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Kötü futbolun nedenlerini soran, yeni bir takım olmalarına rağmen önemli sayılabilecek bir süre geçtiğini belirten Koç, oyun olarak gelişim beklediklerinin altını çizdi. Cocu ise Beşiktaş galibiyeti ile birlikte ligde çıkışa geçeceklerinin sözünü verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum