Ali Koç'tan Arda Turan ve G.Saray yanıtı

Ali Koç, Fatih Karagümrrük galibiyetinin ardından basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunurken dikkat çeken ifadeler kullandı.

Ali Koç'tan Arda Turan ve G.Saray yanıtı
14 Şubat 2021 - 02:12
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fatih Karagümrük galibiyetinin ardından maç sonu değerlendirmelerde bulundu.

Ali Koç, sarı-lacivertli ekibin performansını değerlendirirken Arda Turan ve Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hakkında da konuştu.

Takımın performansını değerlendiren Ali Koç, ''Öncelikle Karagümrük’ün tüm yöneticilerine, başta Serkan Hurma’ya, biliyorsunuz Süleyman Hurma başkan maçta yoktu. Serkan Hurma'ya ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bizi çok güzel ağırladılar, sağ olsunlar, var olsunlar. Onlara da başarılar diliyorum. Bugün, bu statta maç yaptık. Genelde burada maç yapmak keyifli olmuyor ama yapılan bütün değişiklikler, düzenlemeler, yatırımlar; gördük ki çok güzel bir stat ortaya çıkmış. Saha halı gibiydi. Spor Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hakikaten güzel bir saha vardı. Takımımı tebrik ediyorum. Hocamı, sportif direktörümüzü, tüm oyuncularımızı, tüm ekibimizi tebrik ediyorum. Güzel bir reaksiyon verdiler. İlk yarıda oynadığımız futbolu 2. yarıya da yayarsak ilerleyen maçlarda çok daha iyi olacağız. Sakatlarımız ve kilit oyuncularımız da geri gelince daha iyi olacağız ama şunu söyleyeyim, bugün Fenerbahçe’nin oynaması gerektiği gibi bir ilk yarı oynadık. İkinci yarı da iyiydik, biraz pozisyon verdik. Sadece 3 puan aldıkları için değil, reaksiyon verebildikleri ve mücadele ettikleri için hepsini kutluyorum. Son 11 maçın 9’unu kazandık, bir beraberlik, bir mağlubiyetimiz var. Bütünsel açıdan bakarsak doğru yoldayız taraftarlarımız doğal olarak geçen hafta yaşananlardan dolayı endişeye kapıldılar, inanmaya devam etsinler. Biz inanıyoruz, onlar da inansınlar.  İnşallah, üstüne koyarak devam edeceğiz'' dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamalarına da yanıt veren Ali Koç, ''O kadar çok konuştu ki sen de hatırlayamıyorsun değil mi hepsini? Şimdi bir cevap vermeyeceğim. Yalnız bu insanların, koskoca adamların, yalanları, iftiraları; bir haftadır neredeyse her gün konuşup başta beni ve kulübümü hedef almaları, biz bunlara ayak uydurmayız, yetişemeyiz. Müthiş bir yalan, iftira kampanyası, algı operasyonu yapıyorlar, yapsınlar. Canları sağ olsun, ama sanmayın ki biz bunlara cevap vermeyeceğiz. İlgili arkadaşlar zamanı gelince, bilgi ve belgelerle cevabını verecekler ama bu zihniyet var olduğu müddetçe Türk futbolunda hiçbir zaman ne barış olur, ne dostluk olur, ne kardeşlik olur. Böyle marijinal bir ülke ligi olarak futbola devam ederiz'' şeklinde konuştu.

Arda Turan yanıtı: ''Az bile vermişler''

Arda Turan'ın cezasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Ali Koç, ''Az bile vermişler. Dediğim gibi bu işlere şu an girmeyeceğim. Doğru bir noktaya değindin. Ben o konuda senin dediğin gibi de taraftarlarımız tarafından tenkit edilme pahasına da olsa, çok fazla mecbur kalmadıkça topa girmemeye çalışıyorum. Aslında sizlerden ricam, Türk medyası olarak, çok ağır ithamlar var, iddialar var, bunları soruşturmanız lazım. Küfür mü edildi? 3 bin kişi mi sokuldu? Localara adam mı alındı?  Biz bunun cevabını vereceğiz, misli ile vereceğiz. İlgili arkadaşlarım verecekler. Şu an değil. Hızlarını alsınlar, bir bitsin şeyleri. Türk futbolunun kalitesinde yöneticilerin tutumu da, söylemleri de çok çok önemli. Dikkat ediyorum basında bir haftadır, ‘Bravo Fenerbahçe, hiç muhatap almıyorlar, bu toplara girmiyorlar, ortamı germiyorlar' demiyorsunuz. Sizden rica ediyorum özellikle, bu iddiaları, iftira diyorum, bizim dinimizdeki en büyük günah iftiradır biliyorsunuz. Koskoca adamların iftiralarını araştırmanızı, doğru mu yanlış mı? Savcılığımız var, Spor Şube var, İstanbul Emniyet Müdürlüğü var. TFF'nin yetkilileri var. Onları bile, bırakın bizi; hadi biz rakibiz, devletimizin güzide kurumlarını bile zan altında bırakıyorlar. Biz bir yere kadar, yaşa, duruma hürmet gösterebiliriz. Bugüne kadar da gösterdik ama biz bir camiayı temsil ediyoruz.  Onun için tez zamanda ilgili arkadaşlarım ne cevap hak ediyorlarsa vereceklerdir, ama ayıp ediyorlar. Biz kaostan beslendiklerini biliyoruz. Kaos yaratarak ne kendi kulüplerine ne de Türk futboluna fayda sağlayabilirler. Çok teşekkür ediyorum'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum