Altınordu, Avrupa'ya satmak istiyor

Altınordu'da yıldızı parlayan 17 yaşındaki kaleci Berke Özer'i Fenerbahçe kadrosuna katmak istiyor. Ancak Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, genç oyuncuyu yalnızca Avrupa takımlarına satmak istediğini söyledi.

Altınordu, Avrupa'ya satmak istiyor
01 Eylül 2017 - 14:56

Altınordu'da yıldızı parlayan 17 yaşındaki kaleci Berke Özer'i Fenerbahçe kadrosuna katmak istiyor. Ancak Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, genç oyuncuyu yalnızca Avrupa takımlarına satmak istediğini söyledi. TFF 1. Lig'de genç bir kadro ile sahaya çıkan ve ortaya koydukları muhteşem oyunla dikkatleri üzerine çeken Altınordu, genç oyuncularını Avrupa kulüplerine göndermek istiyor.

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, "Berke Özer kesinlikle yurt dışına gidecek" dedi.

Berke Özer'in bonservis bedeli

Altınordu Başkanı, Berke Özer için "Berke'nin bonservis ücretini ilk etapta 5 milyon Euro olarak belirledik, şimdi 3 milyon Euro'ya düştük. Ayrıca başka bir kulübe transferinden yüzde 30 pay istiyoruz." dedi.


Seyit Mehmet Özkan, Altınordu'nun altyapı giderleri ve oyuncu satma durumu hakkında da samimi açıklamalar yaptı. Özkan, "Bu çarkı döndürmemiz için futbolcu ihracatı yapmalıyız. Yurt dışındaki kulüpler Berke için, 'Madem o kadar yüksek para istiyorsunuz, A Takım'da oynatın görelim' dediler. Biz de oynattık, oynamaya devam edecek. İzleyecekler, bizim acelemiz yok. Berke'nin sadece bugünkü değil, aynı zamanda yarınki ederinden bir parça istiyoruz, bunu verirse yabancılar verir. Kaleci her zaman yetişmiyor. Berke'nin, fiziği, ayaklarını kullanması, oyun konsantrasyonuyla geleceğin en ünlü kalecilerinden olma ihtimali yüksek. Ona çok emek verdik" dedi.

Altınordu gençleri Avrupa pazarına çıkıyor

Altınordu altyapı takımları, Kurban Bayramı'nda 3 farklı Avrupa şehrinde birbirinden önemli turnuvalara katılıp, hazırlık maçları oynayacak. U15 takımı, Bayern Münih'in geçen hafta hizmete açtığı dev altyapı tesisi Bayern Münih Campus'te, yarın Bayern'in U15 takımı ile kozlarını paylaşacak. Bir gün sonra ise Freiburg U15 ile karşılaşacak. U14 ve U16 takımlarının ise Belgrad'ta düzenlenen Elite Neon Cup mücadelesi başladı. Gençler, ilk gün oynadıkları üç maçta FC Cukaricki'yi 2-0 ve 3-1, FK Vozdovac'ı 3-0 yendi. Kırmızı lacivertliler, grup serisini ACS Juniorul, FC Brodarac ve ACS Juniorul maçları ile tamamlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum