Anelka'dan 2006 itirafı! 'Daum'un Nobre tercihi...'

Dünya futbolunun önemli yıldızlarından biri olan ve Türkiye'de Fenerbahçe forması giyen Nicola Anelka, Haber Global'e konuştu.

Anelka'dan 2006 itirafı! 'Daum'un Nobre tercihi...'
29 Mart 2023 - 20:32 - Güncelleme: 29 Mart 2023 - 20:35
Fenerbahçe'de 1.5 sezon forma giyen Fransız eski yıldız Nicolas Anelka, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

- Öncelikle Fenerbahçe’ye geliş sürecini anlatır mısın?

- Şampiyonlar Ligi hedefi olduğu ve iyi bir hedefi olduğu için hiç düşünmeden Fenerbahçe’nin teklifini kabul ettim. Türkiye’de futbolda teknik tarafın çok kuvvetli olduğunu da düşünüyordum. Tereddüt bile etmedim. Fenerbahçe’yi şampiyonluk yaşamak için istedim.

- 2006’da şampiyonluk maçında Denizlispor karşısında teknik direktörü Daum sürpriz bir şekilde senin yerine sakatlıktan çıkan Nobre’yi oynattı. O gün 11’de oynamadığına şaşırdın mı?

- O maçta Daum’un Nobre’yi tercih etmesine şaşırdım, beklenmedik bir karardı. Şampiyonluğun gitmesinde de bunun etkisi var. Maçtan bir gün önce Fransa Milli Takımı kadrosu açıklandı, o kadroda yoktum. Hoca da bundan etkileneceğimi düşündüğü için böyle bir karar aldığını düşünüyorum. Hepimizin beklentisinin aksine sürpriz bir tercihti. Nobre de iyi bir golcüydü ama yeni sakatlıktan çıkmıştı. Bu yüzden sürpriz olmuştu.

- Daum’la çalıştın. Çok kısa bir süre 1-2 ay Zico’yla da. Daum’la anlaşabilir miydin?

- İki teknik direktörle de iyi anlaşmıştım. İkisi de çok iletişime açıktı. Özellikle Zico ayrılmamı hiç istememişti. Ama ben İngiltere’ye dönmek istemiştim. Fenerbahçe’den mutsuz olduğum için değil, kariyerim için ayrıldım.

- Alex, oynadığın en iyi 10 numaralardan biri miydi? Beraber oynadığı en iyi oyuncu?

- Alex’le saha içinde çok iyi vakit geçirdik. Oynadığım en iyi 10 numaraydı. Çok özel bir oyuncuydu. Oyun görüşü, frikikleri çok özeldi. Birlikte oynadığım çok iyi futbolcu vardı.

- Fenerbahçe’de unutamadığın anı ve maç hangisi?

- Şampiyonlar Ligi’nde PSV maçı. 3-0 kazandığımız. Galatasaray’ı 4-0 yendiğimiz, benim dördüncü golü attığım maç. Bir de Beşiktaş’a gol attığım maç.

- Messi mi, Ronaldo mu?

- Ronaldo. Ronaldo oynadığı her ligde başarılı oldu. Bu yüzden ‘Ronaldo’ diyorum.

- Fenerbahçe’de görev almak ister mi?

Fenerbahçe’de görev almak her zaman isterim.

- Arda Güler ve Ferdi Kadıoğlu’yla ilgili görüşün nedir?

İki ismin de kendilerini test etmeleri için yurtdışına gitmelerini tavsiye ederim. Belki planları arasında tamamen Fenerbahçe’de kalmak vardır. Asla Türk futboluna saygısızlık etmek istemem ama yurtdışında önemli kulüplere gitmeliler. Daha sonra tekrar Fenerbahçe’ye de dönebilirler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum