Arda da Volkan Demirel gibi tuzağa düştü

Milli Takım’ın eski file bekçisi ve futbol yorumcusu Rüştü Reçber, Arda Turan olayı ile ilgili olarak Fatih Terim ve Futbol Federasyonu’na tepki gösterdi. Reçber, “Bakın, tıpkı Volkan Demirel olayındaki gibi, ortam hazırlandı, beklenildi ve Arda da gelip bu tuzağa düştü” diye yazdı.

Arda da Volkan Demirel gibi tuzağa düştü
12 Haziran 2017 - 10:15

Fenerbahçe ve Milli Takım’ın eski kalecisi, futbol yorumcusu Rüştü Reçber, gazeteci Bilal Meşe’yi uçakta darp ettikten sonra Ay-Yıldızlı ekibi bıraktığını açıklayan Arda Turan’a tuzak kurulduğunu ve Barcelona’da oynayan futbolcunun bu tuzağa düştüğünü yazdı.

Hürriyet gazetesinde, “Arda'ya tuzak kuranlar, saklanacak delik arayacak!” başlığını verdiği yazısına, “Her maç öncesi bir kriz, bir kaos... Artık bıkkınlık geldi. Evet, kesinlikle ortada yanlış bir hareket var. Ancak bu, Arda’yı topla halde yerden yere vurmayı, itibarsızlaştırmayı haklı gösterir mi?” diyerek başlayan Rüştü Reçber, “Hocaları, Arda ve arkadaşlarını ihanet ve şerefsizlikle suçlarken susanlar, şimdi ortaya çıktı” ifadesini kullandı.

“DAVRANIŞINI KABUL EDEMEM”

“Arda’nın davranışını ve yerini kabul edemem. Sevgili Bilal Meşe’ye de ‘Geçmiş olsun’ derim. Ama yangına körükle giden bir hoca ile yönetimin ve bu olayın gerçekleşmesine ortam sağlayanların hiç mi kabahati yok?” diyerek Fatih Terim ve diğer aktörleri suçlayan Rüştü Reçber’in yazısından diğer bazı önemli bölümler şöyle:

“Bakın, tıpkı Volkan Demirel olayındaki gibi, ortam hazırlandı, beklenildi ve Arda da gelip bu tuzağa düştü. (Volkan’ı bu konuda 6 ay önce uyarmıştım).

Bu tuzağı kuranlar belli. Ve bir gün nasılsa her şey gün yüzüne çıkacak. Bu insanlar kimsenin yüzüne bakamayıp, saklanmak için delik arayacak.

“HOCANIN İMALI KONUŞMALARI…”

Hocanın maç öncesi imalı konuşmalarına bakın.. Yine yarım ağızla söylenen cümleler ve hedef saptırmalar...

Bir tarafta Bilal Meşe’nin ismini söylerken, diğer taraftan onu alkışlatmış futbolcusunun adını anmıyor.

Açıkçası Arda yokmuş gibi davrandığını görünce hem utandım, hem üzüldüm. Ama bu açıklamaları yapanın kim olduğunu kendime sorunca şaşırmamak gerektiğini de düşündüm.

Yalnız hocanın unuttuğu bir şey var. O da, kendisini alkışlatan diğer isimlerin kafasında oluşan ‘Acaba sıra bizde mi’ sorusu...

“BAŞKAN KRİZİ YÖNETEBİLSE…”

Başkan desen, farklı telden çalıyor. Arda’ya sahip mi çıktı, yoksa yine farklı bir hesabın içine mi girdi bilinmez. ‘Bizim de kabahatimiz var’ diyeceğine olayı siyasi boyuta getirip kapattı. Gerçi Başkan alışık.. Geçen sefer de olayları başka nedenlere bağlamıştı. Oysa krizi yönetebilse, bunları konuşuyor olmazdık.

“GÜN GELİP HESAP SORULACAK”

Hala devam ediyorlar aklımızla oynamaya. Ama gün gelip hesap sorulacak, bu böyle bilinsin!

İşin aslını söyleyeyim... Futbolda köklü değişim yaklaşıyor ve onlar bunu hissediyor. Kendi düşüncelerine göre sığınabilecekleri tek liman kaldı fakat orada kalma süreleri de bitmek üzere.

Dünkü maç mı? Bende ne maç izleme isteği vardı, ne iştahı... Bu kutsal formayı en fazla giymiş kişi olarak ben bu noktaya gelmişsem futbolseverler ne durumdadır, söylememe gerek yok.

“BİR ŞEY BEKLİYORUM”

Bu forma için emek veren, futbolcu kardeşlerimden bir şey bekliyorum. Onu da zamanla görebilecek miyim, bakacağız!”


YORUMLAR

  • 0 Yorum