Beşiktaş'ın stadı artık Vodafone Park

Yönetim, “Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olarak Nisan 2016’da hizmete giren Vodafone Arena’nın ismi ‘Vodafone Park’ oldu” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş'ın stadı artık Vodafone Park
03 Haziran 2017 - 14:44

Beşiktaş’ın geçen sene yenilenen ve Vodafone Arena ismiyle açılan stadının ismi, Vodafone Park olarak değiştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki hafta statlardan ‘Arena’ isminin kaldırılmasıyla ilgili çağrısına uyan siyah-beyazlı kulüp, bu konudaki resmi açıklamayı bugün yaptı.

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olarak Nisan 2016’da hizmete giren Vodafone Arena’nın ismi ‘Vodafone Park’ oldu. Dünyanın en ileri teknolojik altyapılarından birine sahip olan, aynı zamanda çok amaçlı bir şehir kompleksi olarak kullanılan yapı, bundan böyle ‘Vodafone Park’ olarak anılacak” denildi.

“ULUSLARARASI BİR İSİM…”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da stadın isminin Vodafone Park olmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Başkan olmadan önce sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en iyi stadyumlarından birini inşa etme hayalim vardı. Geçen sene açılan yeni yuvamızda daha ilk yılında pek çok başarının sahibi olduk.

Ayrıca müzemiz, kafe ve restoranlarımız ve ev sahipliği yaptığımız pek çok etkinlikle Avrupa’daki muadil statlar gibi sadece bir stadyum olarak değil, aynı zamanda bir eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak, şehre ve semte hizmet eden çok amaçlı bir şehir kompleksi haline geldik.

Uluslararası bir isimle, Vodafone Park olarak bu vizyonu geliştirerek devam ettirecek; İstanbul’un bir cazibe merkezi ve uğrak noktası olmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum