Beşiktaş'ta 15 milyon TL'lik Cenk Tosun krizi! Fark...

Beşiktaş ile Cenk Tosun mayıs ayında maaş iyileştirmesi için anlaşmıştı ancak euro kurundaki beklenmedik yükseliş hesapları bozdu. Golcü oyuncunun yıllık ücretini 1,4 milyon euroya (27,5 milyon lira) çıkarmayı taahhüt eden siyah-beyazlılar rakamın 42 milyon liraya ulaşması üzerine görüşmeleri dondurdu.

Beşiktaş'ta 15 milyon TL'lik Cenk Tosun krizi! Fark...
07 Ağustos 2023 - 09:39
Beşiktaş kaptanı Cenk Tosun hiç hesapta yokken ‘kur’ mağduru oldu. Geçtiğimiz sezon 34 resmi maçta 18 gol, 8 asiste imza atan ve sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl uzayan Cenk, 8 milyon lira olan yıllık garanti ücretinin iyileştirilmesi için mayıs ayında yönetimle masaya oturmuştu. Görüşmede yönetim ve deneyimli golcü yıllık 1,4 milyon euro karşılığında prensipte anlaştı.

Mayıs ayında 1,4 milyon euro yaklaşık 27,5 milyon lira ediyordu. Ancak euro kurunun daha sonra hızla yükselmesi siyah-beyazlılar ile Cenk arasında yapılan anlaşmayı sekteye uğrattı.

Siyah-beyazlı yönetim 1,4 milyon euronun ilerleyen günlerde yaklaşık 42 milyon liraya ulaşması üzerine geri adım attı. Kendisine verilen sözlerin en kısa sürede yerine getirilmesini bekleyen Cenk Tosun’un bu konuda ısrarlı olduğu aktarıldı.

Deneyimli oyuncunun mevcut sözleşmesinin 1,5 milyon euroya revize edilmesini istediği ancak mayıs ayından sonra yönetimden hiçbir davet almadığı ortaya çıktı. Teknik Direktör Şenol Güneş’in en beğendiği ve en çok forma verdiği isimlerden olan Cenk’in yaşanan bu durumdan rahatsızlık duyduğu aktarıldı.

Transfer rekoru kırmıştı

Cenk Tosun, 5 Ocak 2018’de İngiltere Premier Lig ekibi Everton’a 22,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında giderken, Türk futbol tarihinin transfer rekorunu kırdı. Deneyimli golcü Ocak 2018 kuruyla Beşiktaş’a 103 milyon 500 bin lira kazandırmıştı.

(Milliyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum