Ç.Rizespor'dan Vedat Muriç açıklaması

Karadeniz ekibinin sportif direktörü Yılmaz Bal, "Comolli ile dostane bir görüşme gerçekleştirdik. Gündemimiz Muriç transferiydi. İki taraf da isteklerini belirtti. Fenerbahçe ile ilerleme kaydettiğimizi söyleyebiliriz ancak hâlâ transferle ilgili somut bir şey yok. Son kararı iki kulübün başkanı verir" yorumunda bulundu.

Ç.Rizespor'dan Vedat Muriç açıklaması
02 Temmuz 2019 - 13:39

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor bir yandan da Kosovalı forvet Vedat Muriç'in transferini noktalamaya çalışıyor.

Geçtiğimiz sezon oldukça başarılı bir performans gösteren Muriç'e Fenerbahçe, Galatasaray, M.Başakşehir ve Toulouse teklifte bulunmuştu.

Ayrıca Muriç'in transferi için Karadeniz ekibinin sportif direktörü Yılmaz Bal ile Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli dün İstanbul'da bir görüşme gerçekleştirmişlerdi.

Bu görüşmeyle ilgili olarak Yılmaz Bal, "Comolli ile dostane bir görüşme gerçekleştirdik. Gündemimiz Muriç transferiydi. İki taraf da isteklerini belirtti. Fenerbahçe ile ilerleme kaydettiğimizi söyleyebiliriz ancak hâlâ transferle ilgili somut bir şey yok. Son kararı iki kulübün başkanı verir" yorumunda bulundu.

Bal, önceliklerinin hem kulübün hem de Muriç'in çıkarlarının aynı doğrultuda ilerlemesi olduğunu belirterek; "Comolli ile yaptığımız görüşmede iki taraf da isteklerini belirtti. Görüşme olumlu geçti, Fenerbahçe ile ilerleme kaydettiğimizi söyleyebiliriz ancak hâlâ transferle ilgili somut bir şey yok. Önemli olan hem Muriç'in, hem de Çaykur Rizespor'un çıkarlarının aynı doğrultuda ilerlemesi. Gelen teklifleri hem Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, hem de Muriç birlikte değerlendirerek en uygun kararı verecektir. Takımımızın çıkarları önemli, biz Çaykur Rizespor'u temsil ediyoruz ve tek isteğimiz Çaykur Rizespor'un çıkarları doğrultusunda hareket etmek"şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum