City'nin sahipleri bir takım daha aldı

Manchester City'nin sahipleri City Football Group, sadece İngiltere'de değil dünyanın birçok yerine yayılmış durumda. Birleşik Arap Emirlikleri kuruluşlu şirket, Fransa'dan Troyes'e de ortak oldu ve takım sayısını 9'a çıkardı.

City'nin sahipleri bir takım daha aldı
03 Eylül 2020 - 13:20

Manchester City'i nasıl biliriz? Araplara satılmadan önce, ve satıldıktan sonra diye ikiye ayırırız. Mansur bin Zayid el-Nehyan'in başkanlığını yaptığı Manchester City, City Football Group altında yaptığı transferler ile kısa zamanda Avrupa'nın en büyük takımlarından biri haline gelmişti.

City Football Group, bünyesine bir takımı daha ekledi. City'den yapılan açıklamada Fransız temsilcisi Troyes'in de City Football Group'a dahil olduğu belirtildi.

City Football Group bünyesinde tam 9 takım

Böylece City Football Group sahibi olduğu takım sayısını 9'a çıkardı. Manchester City şemsiyesi altındaki futbol faaliyetlerini ve buna bağlı kulüp ağının kurulmasını ve yönetimini kontrol etmek için kurulmuş olan şirketin amacı her kıtadan bir takıma sahip olmak. Bu takımlar hangileri, ona bakalım.

City Football Group ailesindeki takımlar

Manchester City - İNGİLTERE

New York City FC - AMERİKA

Melbourne City FC - AVUSTRALYA

Yokohama F. Marinos - JAPONYA

Montevideo City Torque - URUGUAY

Girona - İSPANYA

Sichuan Jiuniu - ÇİN

Mumbai City FC  - HİNDİSTAN

Lommel SK - BELÇİKA

ESTAC Troyes - FRANSA

UEFA UYANDI, ARAYA GİRDİ

Her kıtadan takım alarak dünyayı feth etme amacında olan City Football Group'un Manchester City ile neler başardığı ortada. Bu takımlar arasında geçmişte futbolcu transferi de yapılıyordu. Genelde City, oynatmadığı futbolcuları sahiplerinin diğer takımlarına 'bedelsiz' kiralıyordu. Ancak UEFA, 'Ne yapıyorsunuz beyler siz?' diyerek bunu yapmalarını yasakladı. 

DÜNYAYI ELE GEÇİRECEKLER Mİ?

City Football Group'un şu ana kadar 9 takımı bulunuyor. Dünyayı feth etme amaçları dahilinde başka takımlar satın almaları da gündemde. İngiltere'de kendilerini gösterdiler ve şimdi tüm dünyaya yayılmak istiyorlar. Bunu başarabilecekler mi, zaman gösterecek...


YORUMLAR

  • 0 Yorum