Çok gizli 'Zaha' operasyonu!

Galatasaray, Fenerbahçe'nin de kadrosuna katmak istediği Wilfried Zaha'yı son iki günde gerçekleştirdiği gizli girişimle transfer etmeyi başardı.

Çok gizli 'Zaha' operasyonu!
25 Temmuz 2023 - 09:17
Galatasaray, transferde tarihi bir çalıma imza atarak Fenerbahçe'nin de kadrosuna katmak adına girişimlerde bulunduğu Wilfried Zaha'yı renklerine bağladı.

Galatasaray'ın 23 Temmuz Pazar akşamı İstanbul'a getirdiği Wilfried Zaha, resmi imzayı 24 Temmuz Pazartesi günü attı. Fildişi Sahilli yıldız, Sarı-Kırmızılıar ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Yıldız oyuncu, Galatasaray'dan 2 milyon 330 bin Euro imza parası ve yıllık 4 milyon 350 bin Euro maaş alacak.

Birçok arkadaşımla konuştum

İmza sonrası açıklamalarda bulunan Wilfried Zaha, Şampiyonlar Ligi'nde oynama fırsatına değinirken karar aşamasında daha önce Galatasaray forması giyen Dider Drogba ve Patrick van Aanholt gibi birçok arkadaşıyla da konuştuğunu açıkladı.

İşte transferin perde arkası;

Fanatik muhabiri Metin Karabaş, Galatasaray'ın büyük ses getiren Wilfried Zaha transferinin perde arkasını yazdı:

Geçtiğimiz sezon yaptığı transferlerle çok güçlü bir kadro kuran Galatasaray, şampiyonluk ipini göğüsleyerek hedefine ulaşmış oldu. Bu sezon da eksik bölgelere takviyeler yapan Sarı-Kırmızılılar bu sefer sadece ligde değil Avrupa’da da başarıyı hedefleyen bir kadro kuruyor. Bunun en büyük örneği tabii ki de geçtiğimiz gün gerçekleşen Zaha transferi oldu. Yıldız oyuncunun gelişi ile adeta yer yerinden oynarken, Galatasaray yönetimi ezeli rakibi Fenerbahçe’ye son yılların en büyük transfer çalımını atmış oldu.

Erden Timur fırsatı kaçırmadı

Günlerdir yıldız oyuncunun Fenerbahçe ile sözleşme imzalaması beklenirken hatta Türkiye’ye geliş gününe kadar haberler çıkarken Sarı-Kırmızılılar son iki gündür yaptığı girişimle Zaha’yı renklerine bağlamayı başardı.

Bazı yöneticilerin bile iş bittikten sona haberi oldu

Tabi ki bu süreç hiç de kolay olmadı. Erden Timur’un yine başrolde olduğu transfer operasyonu çok gizli yürütüldü. Hatta o kadarki bazı yöneticilerin bile iş bittikten sonra haberi oldu.

Çorbayı Fenerbahçe pişirdi, Galatasaray içti!

Zaha ile son iki günde anlaşma aşamasına gelen Galatasaray’da aslında Erden Timur yaklaşık iki haftadır oyuncunun durumunu yakından takip etti. Zaha ile Fenerbahçe arasındaki süreçle yakından ilgilenen Timur, iki taraf arasında görüşmelerin durma aşamasında devreye girdi ve ezeli rakibinin sunmuş olduğu teklifte ufak revizeler yapıp imzayı attırdı. Aslında bir nevi çorbayı Fenerbahçe pişirdi Galatasaray içti.

Drogba ile iş birliği

Erden Timur’un Zaha’yı ikna etmesi sadece kontratta yazan rakamlarla olmadı. Oyuncuya özellikle Avrupa Kupaları’ndaki hedeflerini ve projelerini anlatan başarılı yönetici, güçlü bir kadro kuracaklarının da garantisini verdi. Öte yandan Icardi, Mertens, Zaniolo, Torerira, Muslera gibi yıldızların da sarı-kırmızılı formayı giyecek olması ve Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme ihtimalinin bulunması başarılı oyuncunun tercihinde etkili oldu. Transferin başka bir detayı da Drogba’ydı. Efsane oyuncunun kendi vatandaşına Galatasaray hakkında vermiş olduğu olumlu referans Zaha’nın kararında pozitif katkı yaptı. Yıldız oyuncunun gelişi ile kadrosu iyice güçlenen Okan Buruk’u ilk on birini oluşturması açısından artık tatlı bir zorluk bekliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum