Emre Belözoğlu'na sorun

EURO 2016’da yaşanan krizlerle ilgili olarak açıklamalar yapan Arda Turan, prim haberlerinin sızdırılması ile ilgili olarak “Ben, 'Bu haberleri kim sızdırdıysa onlar gidecek' dedim. Emre Ağabey (Belözoğlu) garantisini verdi, 'böyle olacak' dedi” ifadesini kullandı.

Emre Belözoğlu'na sorun
12 Haziran 2017 - 11:30

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in Kosova maçı bitiminde düzenlediği ve A Milli Takım’da yaşanan huzursuzluklar konusunda geniş açıklamalar yaptığı 88 dakikalık basın toplantısının ardından, Arda Turan NTV Spor’a canlı yayında bağlanarak kendini savundu.

Makedonya maçı sonrası A Milli Takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’yi darp eden ve daha sonra Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıklayan Arda Turan, “Ben Milli Takımı bıraktım. Arkamdan neden hala konuşma geçiyor. Polemik dolayısıyla olabilir” sözleriyle başladığı canlı yayında prim krizi ve diğer olaylarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“ARKADAŞLARIM BIRAKACAĞINI SÖYLEDİ”

“Neden öyle çabuk çabuk açıklama yaptım. Bazı arkadaşlarım benimle beraber gelip bırakabileceğini söylediler. Asla böyle bir şeyin doğru olmadığını, ülkeye hizmet ettiğimizi, benim buradaki durumumum zarar verdiğini söyleyerek, konunun şahsiliğini söyledim.

Arkadaşlarım kabul etmedi. 'Biz de seninle geleceğiz' dediler. Kosova gibi önemli bir maçımız vardı, bırakma kararı zaten kafamdaydı. Hocanın odasına gidip helallik almak istedim. Hayatım boyunca her şeyi hocanın yüzüne söyledim. Hoca bana söylemek yerine basın toplantısında söyledi. İçine sinmekle ilgili öyle demek istemediğini söyledi.

“BEN AÇIKÇA SÖYLÜYORUM”

‘Benim sizin şerefinizle ilgili konuşmam mümkün müdür?’ dedi. Bunlar hocanın kendi takdiridir. Ben bir olay varsa açıkça söylüyorum. Benim kusurlarım varsa açıkça söylüyorum. Ben bıraktım, herkese çok teşekkür ediyorum. Ben ülkeme hizmet ettim.

Ülkemin formasını çok seviyorum. Ama orada olmam ülkeme zarar veriyor. Bana aylar boyunca primci denilirken, kimse demedi ki; bu çocuk bizden para istemedi. Burak da bir gün para istemedi. Hatta, 'Ölümü gör, benimle ilgili para sorarsan." dedi. ‘Takımın genel durumuyla ilgili bilgi alıp vermek zorundayım. Tam bir dengeyi sağlayalım para zaten önemli değil’ dedim.

“BENİ TEBRİK BİLE ETMEDİ”

İspanya maçında ıslandıktan sonra bile dedim ki ‘Arkadaşlar, Çek Cumhuriyeti maçında kaç gole çıkarız.’ Dopinge gittim geldim, Çek Cumhuriyeti maçı sonrası hoca beni tebrik bile etmedi. Kendisi hocamızdır. O bana ‘oyuncu’ diyor. Fatih Terim'e çok teşekkür ediyorum. Bizde emeği vardır. Bugün için de sonuna kadar tebrik ediyorum. Ama ben bıraktım. Beni de hiç kimse kullanmıyor.

Kendi fikirlerimle devam ediyorum. Ben bıraktım. Bir şey açıklanacaksa, bu şekilde söylenir. Hatalar yapmış olabilirim ama insanların yüzüne karşı dürüstçe konuştum. Beni karşısına alarak hiçbir şey söylemedi. Basın toplantılarından not alarak söylemek zorunda kaldım. Ülkemi ve bayrağımı çok seviyorum. Ama bıraktığımı açıkladım. Gayet açık ve net açıkladım.”

“ŞEREFLE İLGİLİ CÜMLELER”

Arda Turan, "Bu iş nasıl bu kadar koptu? Neden isim verilmiyor?” sorusu üzerine şöyle devam etti: “Yapacak bir şey yok. Çek Cumhuriyeti maçı bitti. İtalya gol yiyince elendik. Ondan sonra şerefle ilgili cümleler kurdu. Prim mevzularını o söyledi. Ondan sonra bu polemiklerin içine çekildik. Hoca bir senedir ‘huzursuzluk’ diyor. Biz Euro 2016'ya 15-16 maç kazanarak oraya geldik. İspanya ve Hırvatistan'a yenilebilirdik. Oralarda bir yerde bu olaylar yaşanmıştı. Onun huzursuzluğu vardı. Euro 2016'da başlamıştı.

Açıklanacak bir şey varsa, basın mensuplarının terk ettiğini de görmedim. Bırakma düşüncem vardı. Oraya gelen arkadaşlarımın da milli takımı bırakma konusu vardı. İnsanlar şunu anlamalı. Hayatta en çok sevdiğim, uğruna en çok çalıştığım mücadele ettiğim şeyi 30 yaşında bıraktım.

Bir kişi bile buna saygı duymayacak mı? O gazeteciler sevdiği bir şeyi bırakabiliyor mu? En sevdiğim şeyi bıraktım. Başka bir şey istemiyorum. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. Gittim, kendi hatamı kendim çekeyim. Benim yaptığım daha onurlu bir şey.

“BUNLARI KİM SÖYLEDİ?”

Bazı gazeteciler var. Bir tanesi bir tweet atmıştı. ‘Arnavutluk'un onuru için oynayan oyuncularla, 650 bin Euro prim isteyen Milli Takım oyuncuları oynuyor’ diye. Kendisi Vatan gazetesinin müdürü. Bütün takım arkadaşlarım masalara vururken, onları toparlamaya çalışıyordum Çek maçı öncesi. İtalya yemeseydi bunları konuşmayacaktık. Ben söylemedim, yanımdaki söylemedi, kim söyledi?"

"Avrupa Şampiyonası boyunca neden basın toplantısı düzenlemediniz?” sorusu karşısında Arda Turan şunları söyledi:

“EMRE AĞABEY’E SORACAKSINIZ”

“Paylaşanlarda hata. Biz burada birbirimizi yiyecektik. Bunları basına anlatmayacaktık. Ben ve takım arkadaşlarım yazılanları anlatmadı. Söylediğim şahıslarla (Bülent Bayraktar, Hande Sümertaş) ilgili söylediğim sözler var. Arada Emre Ağabey vardı ona soracaksınız.

Ben, 'Bu haberleri kim sızdırdıysa onlar gidecek' dedim. Ben çıkarmadıysam kim çıkarttıysa. Emre Ağabey (Belözoğlu) garantisini verdi, 'böyle olacak' dedi. Ben hocanın basın toplantısında olanlara cevap verdim. Dürüstçe neler olduğunu size söyledim. 15-20 gün veya bir ay sonra bunlar konuşulmayacak artık. İnşallah Milli Takım başarılı olur, Dünya Kupasına gider hep beraber alkışlarız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum