Eski yıldızın ölümüyle ilgili önemli gelişme

Sarı-lacivertli takımın şampiyon olarak tamamladığı 1995-96 sezonunda santrfor olarak görev yapan ve 10 gol atan Dalian Atkinson'ın elektroşok tabancasıyla ölümüyle ilgili olarak iki polis memurunun suçlamalarla karşı karşıya kalabileceği öğrenildi.

Eski yıldızın ölümüyle ilgili önemli gelişme
18 Ekim 2018 - 23:11

1995-96 sezonunda Fenerbahçe formasıyla Türkiye Süper Ligi'nde 10 gole imza atan 48 yaşındaki eski golcü Atkinson, 2016 yılında babasının evinde ölmüştü.

BBC'nin haberine göre; IPCC adlı Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu ve Kraliyet Savcılığına Atkinson'ın ölümüyle ilgili bir delil gönderildiği öğrenildi. Delilin Atkinson'a karşı güç kullanıldığını gösterdiği belirtiliyor. Ölüme elektroşok cihazlarıyla yapılan müdahalenin neden olduğuna dair ciddi şüpheler bulunuyor. Delilin ne olduğu ve niteliği ise açıklanmadı.

İngiliz polisi 2016 yılının Ağustos ayında gelen bir ihbar üzerine Atkinson'un Shropshire'da babasıyla kaldığı evine gitmişti.

Emniyetten yapılan açıklamada, Atkinson'un şok tabancasıyla vurulmasının ardından müdahalelerin yapıldığı, ancak eski futbolcunun 90 dakika sonra hayatını kaybettiği belirtilmişti.

Dalian Atkinson'u hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulans servisinin sözcüsüyse ifadesinde yolda durumu kötüye giden eski futbolcunun kalp krizi geçirdiğini söylemişti.

Atkinson'ın ölümüyle ilgili bağımsız bir komite tarafından inceleme başlatılmıştı. Olayla ilgili olarak West Mercia'da görevli iki polis memuru soruşturuluyordu. Polislerin görevi kötüye kullanmakla suçlandığı belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum