Fatih Terim'in en büyük hayali

Fatih Terim, beIN SPORTS'a verdiği röportajın ikinci bölümünde Şampiyonlar Ligi hayalinden bahsederken, Muslera ve Arda Turan için de önemli ifadeler kullandı.

Fatih Terim'in en büyük hayali
16 Ekim 2020 - 20:08
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, beIN SPORTS'a verdiği özel röportajın ikinci bölümünde önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim, en büyük hayalinin Şampiyonlar Ligi olduğunu söylerken, Fernando Muslera'yı da teknik ekibe katmak istediklerini dile getirdi.

Tecrübeli teknik adam Şampiyonlar Ligi hayalinden vazgeçmediğini söylerken ''Elbette, hayalim Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu. 20 sene evvel, ‘UEFA Şampiyonu olabiliriz, bu sene bütün kupaları alabiliriz.’ dediğim zaman, dünyada kulüp seviyesinde 1 numaraya çıktığımızda, ‘en iyi futbolu oynayan’ denildiğinde gülenler, inanmayanlar olmuştu. Biz dünyada 1 numaraya çıktık ve en iyi futbol oynayan takım ilan edildik ve UEFA Şampiyonu olduk. Kupa alındığında, böyle diyenlerle hep birlikte kutladık'' ifadelerini kullandı.

Finansal sıkıntılara da vurgu yapan Terim ''Şaka bir yana, makas çok açıldı, bunu da hep söylüyorum. Futbolu bilen ve takip eden herkesin katılacağı bir gerçek var: Avrupa kulüpleriyle aramızda finansal, idari, teknolojik, kurumsallık olarak, her başlıkta fark çok büyük. Hayalden vazgeçmiyoruz belki ama erteliyoruz mecburen'' dedi.

Arda Turan hakkında da konuşan Fatih Terim, milli oyuncudan çok şey beklediğini ''Arda'nın sahadaki liderliğinden beklentilerim var. İyi bir Galatasaraylı olduğunu biliyorum. Saha içindeki ve dışındaki liderliğinde, bu söylediğim cümle için ciddi çaba harcadığını görüyorum. Uzun zamandır oynamıyor, arayı kapatmak için mücadele ettiğini görüyorum ve çok da mutlu oluyorum. Bana göre çabası, yeteneği ile birleşinde kendi küllerinden doğacaktır Arda'' sözleriyle dile getirdi.

Muslera'yı ilerleyen dönemlerde teknik ekipte görmek istediğini de söyleyen Fatih Terim ''Muslerayı zaten listeye yazdık, ona da bir teşvik olsun, beklentimizi bilsin diye yazdım. Uruguay'da, çalışıyor. Annesini kaybetti, Allah rahmet eylesin. Tarih olarak Ocak ayından önce hazır hale gelirse, çok mutlu oluruz. Muslera, Galatasaray için bir oyuncudan fazlasını ifade eder. Çok memnun olduğum, Galatasaraylıların da memnun olduğuna inandığımı, her şeyiyle sembol olmuş isimler arasına girdi. Takıma dönüşü inşallah erken olur ama olmazsa, Ocak ayını bekliyoruz, o da sevindirici bir haberdir. Muslera'nın ileride ekibimde olmasından büyük mutluluk duyarım, onunla da zaten bunu konuştum'' dedi.

Fatih Terim'in yaptığı diğer önemli açıklamalar;

''Bugüne kadar birçok isimle çalıştım, hala birçoğuyla dostluğum devam ediyor. Şimdi ben size bir itirafta bulunayım; ben birlikte çalışması hem kolay, hem de zor bir insanım. Kolaydır çünkü başkalarının hayatlarını kolaylaştırırım, emeğimi paylaşırım, çözüm üretirim, çok çalışırım, çünkü burası benim kulübüm. Diğer yandan zordur çalışmak benimle çünkü beklentilerim yüksektir. Beklentilerim de kendim için değil, kulüp içindir. Oyuncunun performansı kadar tesisin temizliği, düzeni... Ben Galatasaray değerlerini Metin Oktay’lardan, Selahattin Beyazıt’lardan, Turgay Şeren’lerden, Coşkun Özarı’lardan, Mustafa Pekin’lerden, sayacağım birçok isimden öğrendim. O nedenle Galatasaray’ın seçilmiş başkanına ve yönetimine de yaklaşımım bu şekildedir.''

''Emre Akbaba önemli bir oyuncumuz. Maalesef, nasıl anlatmam lazım, onu da bilemiyorum. Şanssızlığa inanmayan bir adam olarak şanssızlık da demek istemiyorum. 2 defa ayak kırılması ve arkasından doğal olarak adale sakatlığı. Dönebilecek en kısa sürede döndü. Maalesef, hepimiz için bir üzüntü kaynağı. Emre önemli, karakterli bir oyuncu, bize de çok büyük yardımı olabilecek bir oyuncu. Maalesef bu süreci böyle yaşadık, İnşallah bundan sonra hayatını kazasız, belasız tamamlar ve bize faydası olur.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum