Fenerbahçe'de Arda Güler zirvesi! Sözleşme planı...

ABD'de bulunan Başkan Ali Koç, Türkiye'ye döndüğünde Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş'la bir araya gelecek ve Arda Güler hakkında görüşecek.

Fenerbahçe'de Arda Güler zirvesi! Sözleşme planı...
19 Ekim 2022 - 11:03
Fenerbahçe, genç yeteneği Arda Güler'in haklarının tamamına sahip olmak için harekete geçti. Bilindiği gibi Sarı-Lacivertliler, Arda'yı 2019 yılında 200 bin euro karşılığında transfer etmişti. Gençlerbirliği, genç oyuncunun sonraki satışından yüzde 20 pay maddesini de bu anlaşmaya koydurmuştu.

Gösterdiği performansla Avrupa devlerinin radarına giren 17 yaşındaki genç yeteneğin %20'lik payı için şahıs ve şirketler Gençlerbirliği'nin kapısını çalmaya başladı.

%20 pay için 2 milyon euro

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş, görüşmelerde önceliği ise Fenerbahçe'ye verdi. Başkan Akdaş, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bu konu ile ilgili bir görüşme yapmak için randevu talep etti. Niyazi Akdaş'ın randevu talebine olumlu dönüş yapıldı. Amerika'da bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye'ye döndüğünde bu zirve gerçekleşecek. Ankara temsilcisi Arda'nın %20 payı için 2 milyon euroluk bir rakam belirlemiş durumda. Koç'a Gençlerbirliği altyapısından yetenekli bazı oyuncularda önerilecek.

Kritik süre 1500 dakika

Arda Güler, bu sezon toplamda 1500 dakika oynarsa serbest kalma bedeli 17.5 milyon euro olacak. Genç oyuncu, belirlenen bu sürenin altında görev alırsa 5 milyon euroya serbest kalabilecek. 17 yaşındaki orta saha oyuncusu bu sezon 10 maçta 226 dakika görev aldı. Arda, bu süre içinde 2 gol atarak takımına skor katkısında bulundu. Arda Güler'in 2025 yılının haziran ayına kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi var. Genç yeteneğinin transfermarkt verilerine göre değeri ise 9 milyon euro. (Akşam)

YORUMLAR

  • 0 Yorum