Fenerbahçe'nin Altay Bayındır planı

Fenerbahçe’de Altay Bayındır yükselen performansıyla yüzleri güldürüyor. Ligin ilk yarısındaki ciddi hatalarına karşın sarı-lacivertlilerde herkesin sabır gösterdiği ve kazandığı genç kaleciden gelecek için maddi beklenti büyük...

Fenerbahçe'nin Altay Bayındır planı
10 Temmuz 2020 - 08:11

Fenerbahçe’de Altay Bayındır sevinci yaşanıyor. Ligin ilk yarısında zaman zaman hatalar yapsa da Fenerbahçe’den başta yönetim olmak üzere herkes, genç kaleci için sabır gösterdi. Çalışmayı hiç bırakmayan Altay Bayındır kaybedilmedi, kazanıldı.

Milliyet'ten Senad Ok'un haberine göre Sezonun ilk yarısındaki birçok maçta sıkça eleştirilen genç kaleci, takımının bazı karşılaşmalarındaki puan kayıplarında da rol oynamıştı. Kaleci antrenörü Marco Knopp’u gelişi sonrası bambaşka bir kimliğe bürünen Altay’ın gelişimi dikkat çekiyor. Son dönemde tüm maçlarda ön plana çıkan ve inanılmaz kurtarışlar yapan 22 yaşındaki kaleci, ilk yarıdaki görüntüsünün tam tersi bir tablo çiziyor. Yeni sezonda da takımın birinci kalecisi durumunda bulunan Altay Bayındır’ın bu çıkışı ile kısa sürede önemli bir piyasa değerine ulaşması bekleniyor.

Avrupa’ya transfer ihtimali bulunuyor 

Sarı-lacivertliler mali darboğazdan kurtulmak için oyuncu satışına büyük önem veriyor. Dolayısıyla ilerleyen dönemde Altay’ın önemli bir bonservis bedeli ile Avrupa’ya transfer ihtimali bulunuyor. 22 yaşındaki genç kaleci zaten potansiyeli sebebiyle birçok kulübün de takibinde... Altay tam anlamıyla istenen seviyeye geldiğinde kulübe önemli bir gelir getirerek gitmesi planlanıyor.

Berke Özer hazırlanıyor 

Gelecek yıllarda Fenerbahçe’ye ciddi bonservis geliri kazandırması beklenen Altay Bayındır’ın alternatifi şimdiden hazır. Altay’ın satılması halinde şu anda Belçika’da Westerlo’da kiralık olarak forma giyen Berke Özer hazırlanacak. Genç file bekçisine çok güvenen sarı-lacivertliler, Altay’ın ardından kaleyi yeni bir gence emanet etmiş olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum