Fikret Orman'dan adaylık sinyali

Beşiktaş'ta dünkü Yönetim Kurulu toplantısının ardından açıklamada bulunan yönetici Deniz Atalay, "İstifa yok. Başkanımız görevinin başında. Kongrede aday olup olmayacağını kanuni süreç içirsinde değerlendirip kararını verecektir" diye konuştu.

-----------------------------
Fikret Orman'dan adaylık sinyali
27 Eylül 2019 - 10:17 - Güncelleme: 27 Eylül 2019 - 10:24

Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman’ın istifa kararı almasının ardından Yönetim Kurulu dün sabah toplandı. Toplantıdan olağanüstü seçimli genel kurul kararı çıktı. Seçim 13 Ekim’de olacak. Çoğunluk sağlanmadığı takdirde, çoğunluğa bakılmaksızın 20 Ekim’de gerçekleşecek.

Toplantıya girmeden önce taraftarlarla konuşan Başkan Fikret Orman “Bize hırsız dediler. Hem de bu kadar emek döktükten sonra. Kanımı verdim ben bu kulübe. Paralar neredeymiş! Hiçbir kulüpte, hiçbir başkana yapılmayan bana yapıldı” diyerek isyan etti.

Toplantının ardından medyaya açıklamada bulunan Yönetim Kurulu üyesi Deniz Atalay da, “Olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldık. 13 Ekim olarak karar kıldık. Bu açıklamadan önce bir deprem yaşadık. Başkan’ımızın salı günü yaptığı toplantıda da bir deprem olmuştu, bunda da bir hayır vardır, böyle değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

"İstifa yok..."

Bu süreç içinde Fikret Orman’ın aday olup olmayacağıyla ilgili olarak da konuşan Deniz Atalay “Başkanımız kanuni süreç içinde kendi kararını değerlendirip verecektir. Kendisi görevini bırakmadı, istifa etmedi. Kendisinin Yönetim Kurulu Başkanlığı devam ediyor. Biz zaten böyle bir şeyi Yönetim Kurulu olarak biz kabul etmezdik. O da bizi kırmadı ve görevinin başında. Zaten gördüğünüz gibi insanlar sabahtan beri geliyorlar ve yoğun bir ilgi var başkana. Bazı şeylerin değerlendirilmesi gerekirdi ve sanırım bu mesajı verdik. İnşallah bundan sonrası daha iyi olur. Yönetim Kurulu'ndan da herhangi bir istifa yok” ifadelerini kullandı.

Taraftarların tepkilerine de değinen yönetici Deniz Atalay “Tepkiler olur ama bu insanların haysiyeti ya da namusu üzerinden olursa kabul edilemez. Başkan da bunun kırgınlığını yaşıyor” değerlendirmesini yaptı.

Abdullah Avcı işine bakıyor

Öte yanda pazar günü deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş bu maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenman öncesi gazetecilerle tek tek selamlaşan Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Yönetim'in seçim kararıyla ilgili sorular gelmesi üzerine ‘Ben idmana geri dönüyorum’ dedi.

Trabzonspor - Beşiktaş maçı öncesi son gelişmeler... Muhtemel onbirler... İddaa oranları... Sakatlar, cezalılar...


--------------

YORUMLAR

  • 0 Yorum