G.Saray'dan geri dönüş kararı

Olympiakos ile oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi ve Yunan yetkililerin tavırlarından dolayı İstanbul’a dönüş kararı aldı. Sarı-kırmızılılar, gece saatlerinde ise Türkiye'ye döndü.

G.Saray'dan geri dönüş kararı
12 Temmuz 2021 - 20:27 - Güncelleme: 13 Temmuz 2021 - 01:37
Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Olympiakos'la oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray, sürpriz bir tavırla karşı karşıya kaldı.

Dün yapılan PCR testlerini kabul etmeyen Yunan yetkililer, yeni test yapılmasını istedi. Bu gelişmelerin ardından Galatasaray kafilesi, Türkiye'ye dönüş kararı aldı.

Galatasaray'ın Türkiye'ye dönmesinin ardından Fatih Terim yaşananlarla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Fatih Terim konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''Ne sergilenen tarz ne de tavır hiç hoş değildi. Biz bunlara boyun eğecek insanlar değiliz, kulüp değiliz. Tam bir komedi. Hiç kimsenin savunulacak bir tarafı yok. Herkes yaptığı ayıbı biliyor. Biz de gereğini yaptık. Yarın olsa yarın da aynısını yaparız. Bunu Galatasaray'a yapılmış bir şey olarak görmüyorum. Bunun nereye yapıldığı açık'' ifadelerini kullandı.

İşte Galatasaray'ın açıklaması;

''Dostluk havasında bir hazırlık maçı oynamak için gittiğimiz Atina'da, bugün yaşanan olayla birlikte bir Türk takımına karşı net bir ayrımcılık yapılmıştır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki mutat diplomatik uygulama dışına çıkılarak zaten uluslararası alanda 72 saat geçerli PCR testleri kabul edilmemiş, yeni test istenmiş, teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ve bazı oyuncularımızın test için yapıcı davranmaları ve ilgili işlemleri yapmalarına rağmen son derece yakışıksız, hatta küstahça bir üslupla davranılmış, çıkarılan zorluklar artarak devam etmiştir. Yunan gümrük personeli ve emniyet güçlerinin bu tavır, uygulama ve davranışını asla kabul etmiyoruz.

Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa'da Türkiye'yi defalarca temsil eden Galatasaray, ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalmıştır.

Yönetim Kurulu olarak, hocamızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda takımımızın derhal geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Yapılan bu insan haklarına aykırı muamele için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz.

Bu süre zarfında olayın ilk anından itibaren bizleri yalnız bırakmayan, kafilemizle irtibatta olan, sorunu dostane ve diplomatik yollarla çözmeye çalışan, başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere, tüm Türkiye Cumhuriyeti Devlet Kurum ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''


YORUMLAR

  • 0 Yorum